وبلاگ دكتر علی کریمی فیروزجایی

نماینده مجلس هشتم از حوزه انتخابیه شهرستان بابل ( استان مازندران)

وبلاگ دكتر علی کریمی فیروزجایی

وبلاگ دكتر علی کریمی فیروزجایی نماینده مجلس هشتم از حوزه انتخابیه شهرستان بابل ( استان مازندران)

کشاورزی مازندران با خطر تعطیلی روبه‌روست

مازندران به‌دلیل برخورداری از آب و هوای معتدل و باران فراوان، قطب کشاورزی کشور محسوب می‌شود. جدا از دامداری و باغات مرکبات، این استان تامین‌کننده اصلی برنج کشور نیز به شمار می‌آید.

 از این‌رو حمایت از کشاورزی استان ضرورت ویژه‌ای داد. با این حال، هدفمندی یارانه‌های حوزه کشاورزی از یکسو و بالارفتن قیمت حامل‌های انرژی، همچنین واردات محصولات کشاورزی در زمان برداشت محصول، مسائل و مشکلاتی را برای کشاورزان حاصل کرده است. از سوی دیگر، مهار آب سطحی استان نیز بسیار پایین‌تر از میانگین کشوری است که باید برای رفع این نواقص برنامه‌ها و تدابیر جدی اندیشیده شود.

"علی کریمی فیروزجایی" نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با وارش با اشاره به آغاز فصل گرما و سفرهای مسافران در تابستان به مازندران، درباره قیمت برق و دیگر حامل‌های انرژی مردم استان در این فصل و همچنین مسائل و مشکلات کشاورزان مازنی صحبت کرده است که در ادامه می‌خوانید.

* بحث افزایش چشمگیر قبوض برق و گاز پس از هدفمندی یارانه‌ها، یکی از موارد مورد سؤال و نارضایتی مردم است. از سوی دیگر مردم استان مازندران با توجه به شرایط اقلیمی و شرجی بودن استان نگرانی بیشتری از افزایش قیمت‌ها دارند.

جدا از شرجی بودن استان مازندران که مردم مجبور به استفاده از کولرهای گازی هستند و به تبع آن بهای برق مصرفی‌شان افزایش می‌یابد، دو مسئله دیگر را نیز باید به این مورد اضافه کرد. یکی این‌که در طول تابستان استان مازندران به‌عنوان قطب گردشگری کشور، میزبان حجم بالایی از مسافران است، به‌طوری که بیش از دو برابر جمعیت استان، میهمان وارد مازندران می‌شود. این مسافران خود باعث افزایش و بالا رفتن مصرف انرژی آب، برق و گاز می‌شوند. از سوی دیگر ما قطب کشاورزی هم هستیم و کشاورزان هم باید بهای مصرف برق چاه‌ها و موتورهای پمپ‌هاشان را هم برای تامین آب مورد نیاز پرداخت کنند. این مسائل دغدغه‌هایی را برای مردم استان به‌ویژه در آغاز فصل گرما ایجاد کرده است.

* ما در این بین با دو مسئله روبه‌رو هستیم، اول استان‌های شرجی و دوم ضرورت حمایت جدی‌تر از کشاورزان. این 2 موضوع با توجه به این‌که زمان مجلس در ماه‌های اخیر به مبحث بررسی بودجه اختصاص داشت، چه قدر مورد توجه قرار گرفته است؟

ما در مجمع نمایندگان استان‌های مازندران و دیگر استان‌های حاشیه دریا معتقدیم باید فرصت‌ها و حمایت‌های ویژه‌ای از خانوارها و کشاورزان به عمل بیاید. در این زمینه البته اقداماتی نیز صورت گرفته است.

* می‌توانید به بخشی از این اقدامات اشاره کنید؟

برای نمونه باید به جابه‌جایی استان مازندران در جدول شرکت نفت اشاره کرد. سال گذشته طی مکاتباتی که از سوی مجمع نمایندگان استان و با پیگیری‌های علی ادیانی راد در کمیسیون انرژی صورت گرفت، این امر محقق شد و به واسطه آن، هزینه‌های سنگین و گزاف سال گذشته در قبال حامل‌های انرژی به میزان قابل توجهی کاهش یافت. در واقع براساس تعرفه‌های شرکت برق، مازندران جزو مناطق گرمسیر قرار گرفت، اما همچنان باید اقداماتی دیگر صورت بگیرد. نکته قابل توجه دیگر این‌که مردم هم باید علاوه بر استاندارد کردن شرایط و محیط مسکونی، باید از مصرف گرایی نیز فاصله بگیرند و صرفه‌جوتر شوند. برای کشاورزی هم تمهیداتی اندیشیده شده است، اما متأسفانه چندان در عمل به اجرا درنیامد.

* نشست‌های اخیر کمیسیون کشاورزی با مقام معظم رهبری و رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در این راستا صورت گرفته است. آیا با توجه به اهمیت این بخش در تولید معتقدید کشاورزی نباید شامل هدفمندی یارانه‌ها می‌شد؟

اصل هدفمندی یارانه‌ها مسیر گریزناپزیری است که باید طی شود و مردم نیز آمادگی آن را دارند که با توجه به دستاوردهای آن، سختی‌ها را تحمل کنند، اما نکته اینجاست که این امر نباید به‌گونه‌ای باشد که بیش از آستانه تحمل‌پذیری مردم شود. یکی از بخش‌هایی که در مسیر هدفمندی ممکن است آسیب جدی ببیند، بخش کشاورزی است. البته همان طور که گفتم، بسته‌های حمایتی نیز برای این حوزه در نظر گرفته شده است، اما به‌دلیل این‌که در عمل این بسته‌های حمایتی به‌صورت پررنگ به کار گرفته نشده، فشار بسیاری بر سر کشاورزان و در استان مازندران به‌ویژه بر دوش برنج کاران است. از سوی دیگر قیمت نهادهای کشاورزی مانند سم و مذر نیز افزایش یافته که کشاورز باید بهای همه اینها را بپردازد. فلذا توقع این است که دولت بتواند با یک برنامه منسجم تری برای جلوگیری از فشار و لطمات و صدمات که در درازمدت به کشاورز وارد می‌شود، جلوگیری کند. باید تاکید کنم اگر در 2، 3 سال آینده این مشوق‌ها توسط وزارت جهاد کشاورزی برای کمک به کشاورز تامین نشود، بخشی از کشاورزی رو به تعطیلی می‌رود که این امر بسیار خطرناک است.

* یکی دیگر از مشکلات کشاورزان مازندران، موضوع آب کشاورزی است. استان مازندران حتی به نسبت میانگین کشوری از مهار آب بسیار پایینی برخوردار است. برای کاهش این معضل چه راهکارهایی اندیشیده شده است؟

بله، ما برای کشاورزان هم مشکل واردات محصولات کشاورزی در زمان برداشت محصول را داریم که در این زمینه مجلس قوانینی را وضع کرده است. موضوع دوم بسته‌های حمایتی از سوی وزارت جهاد کشاورزی و دولت است که باید زودتر محقق شود. ما کشاورزانی داریم که باید هزینه بالایی برای برق چاه‌هایشان دارند. در این میان وضع کشاورزانی که از گازوئیل استفاده می‌کنند، به‌مراتب بدتر است. در کنار این مسائل، ما در زمینه مهار آب‌های سطحی نیز مشکلات عمده‌ای داریم. مهار آب‌های سطحی در کشور به‌طور میانگین چهل درصد است، اما این عدد در استان مازندران زیر ده درصد است. در سفر هیأت دولت مصوبات خوبی در این زمینه داشته‌ایم که یکی از آنها احداث سدهای متعدد مانند سد هراز بوده است. قرار است در طول برنامه پنجم توسعه، مازندران به میانگین کشوری برسد. این امر با تقویت بخش خصوصی و افزایش سرمایه گزاری محقق خواهد شد

منبعتاريخ : 90/02/20 | 21:57 | نویسنده : |

عضو كميسيون تلفيق مجلس خبر داد:

اختصاص اعتبار ويژه به مددجويان بهزيستي
خبرگزاري فارس: خبرگزاري فارس: عضو كميسيون تلفيق مجلس از ختصاص اعتبار ويژه به مددجويان بهزيستي بر اساس بودجه سال جاري خبر داد.

علي كريمي فيروزجايي در حاشيه بازديد از مركز سالمندان باب الحوائج در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بابل اظهار داشت: مبالغ زيادي از هزينه صرفه‌جويي طرح هدفمندكردن يارانه‌ها به مددجويان بهزيستي و مراكز زير پوشش آن تعلق مي‌گيرد.
وي با استناد به آموزه‌هاي ديني، از سياست‌ها و جهت‌گيري‌هاي كلان دولت و مجلس كمك به اقشار آسيب‌پذير جامعه است.
نمايند ه مردم بابل در مجلس با اشاره به اينكه حدود 72 ميليون نفر متقاضي دريافت يارانه در كشور هستند طرح هدفمندكردن يارانه‌ها را يكي از طرح‌هاي آرماني دولت برشمرد و افزود: با ادغام سازمان بهزيستي با وزارت رفاه و كار برخي از شاخص‌هاي بهزيستي اصلاح مي‌شود.
نماينده مردم بابل در مجلس تصريح كرد: در قانون بودجه سال 90 توجه به سالمندان و مددجويان مركز بهزيستي بيشتر مورد توجه قرار گرفته و اعتبارات مراكز بهزيستي و مراكز زير پوشش آنها افزايش مي‌يابد.
عضو كميسيون تلفيق مجلس با اشاره به اينكه در بودجه سال جاري يك هزار ميليارد تومان به نوسازي مدارس كشور اختصاص يافته است، افزود: درصدد هستيم براي مشاركت خيران و كمك به مركز سالمندان باب الحوائج و بهزيستي بابل نخستين همايش خيرين بهزيستي را در بابل برگزار كنيم.
كريمي همچنين از تخصيص اعتبار ويژه براي احداث تفرجگاه سالمندان در بابل خبر داد و افزود: در نشست مشترك با رئيس اداره بهزيستي، مدير مركز سالمندان باب الحوائج و تني چند از خيران بابل درباره احداث سريع اين تفرجگاه در روستاي چهره از بخش بابلكنار اقدامات اساسي صورت مي‌گيرد.

منبعتاريخ : 90/02/20 | 0:57 | نویسنده : |

برنامه کریمی فیروزجایی در 18 اردیبهشت:

سخنرانی در مراسم بزرگداشت مقام معلم ویژه مدرسان و کارکنان مراکز تابعه مجتمع آموزش عالی پیامبر اعظم (ص) در شهرستان های تهران و البرز و در مرکز تربیت معلم شهید مفتح شهرریتاريخ : 90/02/18 | 23:16 | نویسنده : |

دفع نامطلوب زباله، سلامت بابلی‌ها را به خطر انداخته است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: بوی بد ناشی آلودگی زباله‌ها در شهر بابل، مشکلات تنفسی برای نوزادانمان به وجود آورده است. علی کریمی فیروزجایی در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، گفت: متأسفانه افرادی که تا فاصله 400 متری این زباله‌ها زندگی می‌کنند، با مشکلات بهداشتی و درمانی بسیاری روبه‌رو هستند.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: روزانه 350 تن زباله در شهر بابل به صورت نامطلوب دفع می‌شود که این امر سلامت شهروندانمان را به‌طور جدی به خطرمی‌اندازد.

کریمی فیروزجایی ادامه داد: محل دفن زباله در ارتفاع بالا و در کنار محیط زیست زیبای  بابل قرار دارد و شیرابه این زباله‌ها نه تنها مشکلات بهداشتی به همراه دارد، بلکه چهره محیط زیست بابل را نیز زشت کرده است.

وی درباره کمبود آب آشامیدنی شهر بابل، اظهار کرد: آب‌های زیرزمینی شهر بابل آلوده است، این در حالی است که کشاورزان بابل از حفر کردن چاه‌های جدید استقبال نمی‌کنند.

کریمی فیروزجایی افزود: شهرداری نیز به علت نداشتن توان مالی نمی‌تواند به تعهدهاب خود در قبال دفع زباله‌ها  به نحومطلوب عمل کند؛ این در حالی است که اگر بسترهای لازم را برای بخش خصوصی آماده کنیم،ژ می‌توانیم با افتتاح کارخانه زباله، بسیاری ازمشکلات ناشی از آلودگی زباله ها را به‌طور کامل برطرف کنیم.

به گفته وی، با افتتاح کارخانه زباله در شهر بابل می‌توانیم این زباله را به نیروی برق تبدیل کنیم.

نماینده مردم بابل در مجلس درباره افتتاح کارخانه دفع زباله در شهر بابل یادآور شد: در دیداری که با علی‌شیری، رئیس سازمان سرمایه‌گذاری خارجی و کمک‌های اقتصادی ایران، داشتم، قرار شد، با یک شرکت چینی و چند شرکت خارجی دیگر وارد مذاکره شویم تا به توافق نهایی با یکی از شرکت‌ها درباره افتتاح آن پروژه برسیم.
منبعتاريخ : 90/02/18 | 21:14 | نویسنده : |

برنامه های کریمی فیروزجایی در 15 الی 17 اردیبهشت:

- مراسم هفته معلم دبیرستان الغدیر به همراه مدیرکل آموزش و پرورش مازندران

- گفتگوی ویژه سیمای مرکز طبرستان

- تجلیل از اساتید دانشگاه پیام نور استان

- بازدیذ از کمربندی جنوبی به همراه مدیران وزارت راه

- تجلیل از فرهنگیان و خیرین دیوا

- نماز جماعت و بررسی مشکلات کمانگرکلا

- یادواره شهدا در آردکلا-مقربکلا-احمدچاله پی و کیجاتکیه حمزه کلا

- محافل مردمی و عزاداری ایام فاطمیه در باباآباد-آخمن خیابان اشرفی-سیادرکا-بورا-درازکش-متیکلا و اسلام

-بازدید و بررسی پروژه های راه با حضور معاون راه روستایی

- سرکشی به خانه سالمندان بابلتاريخ : 90/02/18 | 21:3 | نویسنده : |

کریمی فیروزجایی : پیشرفتهای مازندران در دولتهای نهم و دهم با قبل قابل مقایسه نیست

 شمال پرس:کریمی فیروزجایی نماینده بابل در مجلس شورای اسلامی در برنامه زنده شبکه 5 طبرستان ، بودجه 90 را دارای ویژگی های متفاوتی دانست زیراکه برای اولین سال برنامه پنجم و اجرای قانون هدفمندی یارانه ها بسته شده است.
ایشان بودجه عمرانی مازندران را در سال گذشته 179 میلیارد تومان و در سال جاری 240 میلیارد تومان اعلام نمودند . ایشان اظهار امیدواری کردند در سال 1390 پیشرفتهای خوبی در مازندران داشته باشیم که این جز با حمایت مجمع نمایندگان مازندران محقق نخواهد شد ،ایشان همچنین اعلام داشتند بودجه کشور از اول خرداد ماه اجرا خواهد شد .
دکتر کریمی ادامه دادند اگر در مقام مقایسه خدمات دولتهای نهم و دهم و دولتها سابق را مقایسه کنیم مازندران دارای جایگاه قابل قبولی می باشد . ایشان در ادامه به بودجه جاده هراز به مبلغ 25 میلیارد تومان وجاده  فیروزکوه به مبلغ 76 میلیارد تومان در سال 90 اشاره کرده و بودجه توسعه راههای روستایی را در بودجه 90 ، 800 میلیارد تومان اعلام نمودند.
ایشان همچنین با اشاره به انتقال آب سد البرز به بابل پیش بینی نمودند بزودی بخش اعظمی از مشکلات کم آبی بابل کم خواهد شد .
دکتر کریمی در پایان سخنان خود چند مژده به فرهنگیان مازندران داد ، ایشان به ساخت فضاهای ورزشی و نمازخانه های جدید و ادامه قانون مقاوم سازی مدارس با اعتبار 1000 میلیارد تومان  اشاره نموده و به فرهنگیان مژده دادند در بحث حقوق و مزایا به افزایش حقوق فرهنگیان علاوه بر قانون خدمات کشوری اشاره نمودند.

 شمال پرستاريخ : 90/02/16 | 0:4 | نویسنده : |

مراکز تربیت معلم، مناسب‌ترین شیوه برای جذب نیرو در آموزش و پرورش هستند

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار امیدواری کرد که با اقدام به هنگام وزیر آموزش و پرورش سال آینده شاهد به ثمر رسیدن آموزش متعالی با احیای مراکز تربیت معلم خواهیم بود و مناسب ترین شیوه برای جذب نیرو در آموزش و پرورش را استفاده از فارغ التحصیلان این مراکز برشمرد. "علی کریمی فیروزجایی" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، به الحاق بندی مبنی بر احیای مراکز تربیت معلم به لایحه بودجه 90 اشاره کرد وافزود: احیای مراکز تربیت معلم وقانون متعهدین خدمت در وزارت آموزش و پرورش مصوب سال 69 در سال 90 در کمیسیون تلفیق نیز به تصویب رسید.

 نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این بند در صحن علنی با 143 رای مصوب نشد گفت: به تشخیص هیات رئیسه که اعلام کرده بود مغایر با برنامه پنجم است این بند به تصویب نرسید؛ اما با پیگیری های روز گذشته از سوی کمیسیون آموزش وهیات رئیسه این بند، مخالف با برنامه پنجم توسعه تشخیص داده نشد و با اکثریت رای نمایندگان به تصویب رسید.

وی ادامه داد: براین اساس، آموزش وپرورش در سال 1390 می تواند با استناد به این بند قانونی از لایحه بودجه 90، به پذیرش 8 هزار دانشجوی تربیت معلم ودر سال تحصیلی آینده و از طریق کنکور و اخذ تعهد استخدامی از آنها اقدام کنند.

کریمی فیروزجایی تصریح کرد: کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس معتقد است مناسب ترین شیوه برای جذب نیرو مراکز تربیت معلم بودجه و فارغ التحصیلان این مراکز باصلاحیت ترین افراد برای فعالیت در حوزه تعلیم وتربیت هستند و ما معتقدیم ورود هرگونه نیروی ناآشنا با اصول و فنون تعلیم وتربیت صدمه های جبران ناپذیری را به زیرساخت های آموزشی کشور وارد خواهد کرد.
منبعتاريخ : 90/02/16 | 0:2 | نویسنده : |

اطلاعیه

دکتر کریمی در برنامه گفتگوی ویژه سیمای طبرستان

زمان : پنجشنبه ۱۵ اردیبهشت ساعت ۹ شبتاريخ : 90/02/15 | 0:8 | نویسنده : |

متن پیام تبریک رئیس کمیته آموزش و پرورش مجلس به مناسبت روز معلم

قال امام علی(ع): قُم عَن مَجلِسِکَ لِاَبیکَ وَ مُعَلِّمِکَ وَ اِن کُنتَ اَمیراً؛

به احترام پدر و معلمت از جای برخیز هرچند فرمان روا باشی.   غررالحکم،ح2341

چگونه سپاس گویم مهربانی و لطف سرشار از عشق و یقین تو را که چراغ روشن هدایت را بر کلبه محقر وجودمان فروزان ساخته ای ای معلم.

معلم با عشق و با گذشت و مهربانی امروز خود را وقف فردای دیگران و جامعه می سازد. معلم سال ها بسان شمعی می سوزد و بشر را از تاریکی جهل و نادانی بیرون می آورد تا نام خود را در ردیف نام انبیای الهی در دل تاریخ نقش ببندد. معلمی شغل نیست هنر است . عشق و ایثار و فداکاریست.

براساس آموزه های دینی و با تکیه بر فرهنگ غنی ایرانی - اسلامی هیچ فردی به اندازه معلم نقش سازنده در آموزش و پرورش نیروی انسانی متخصص و متعهد با بصیرت ندارد. چرا که بینش و دانش، آگاهی و دانایی اساس تعالی و پیشرفت تکامل شخصیت والای انسانی است. و این مسئولیت سنگین و روحانی بر عهده معلمین فرهیخته و دلسوز است .

آری ، در مقابل این همه شکوه و عظمت تو ای معلم مرا نه توان سپاس است و نه کلام وصف . تنها پروانه جانم بر گرد شمع وجودت عاشقانه چنین می سراید:

معلم کیمیای جسم و جان است

معلم رهنمای گمراهان است

شده حک بر فراز قله عشق

معلم وارث پیغمبران است

باشد که در پاسداشت نعمت عصر ولایت و نکوداشت فرصت خدمت با بصیرت همچون معلم شهید مرتضی مطهری در راه کمال و اعتلای فرهنگ اسلامی و ولایی بیش از پیش کوشا باشیم.

به حرمت تاثیری که بر همه فرزندان دیروز،امروز و فردای سرزمینت داشته و داری هفته ات از امروز تا همیشه مبارک باد.

                                                               علی کریمی فیروزجاییتاريخ : 90/02/12 | 9:22 | نویسنده : |

دانش آموختگان مراكز تربيت معلم در اولویت استخدام قرار دارند

رييس كميته آموزش و پرورش كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي در گفت و گو با خبرنگار اجتماعي ايرنا گفت: دانش آموختگان مراكز تربيت معلم با توجه به ضرورت احياي اين مراكز بايد در اولويت استخدام آموزش و پرورش قرار گيرند.
نماينده مردم بابل در مجلس شوراي اسلامي، اظهارداشت: از آن جايي كه دانشجويان اين مراكز از سرويس هاي ويژه آموزش و پرورش بهره برده و با فضاي تعليم و تربيت آشنا مي شوند، نسبت به ساير متقاضيان آزمون استخدامي از اولويت برخوردار هستند.
اين نماينده مجلس شوراي اسلامي، اضافه كرد: از آموزش و پروش توقع مي رود تا با برنامه ريزي جديد در كوتاه مدت و دراز مدت براي احياي مراكز تربيت معلم گام بردارد.
كريمي فيروزجايي در پاسخ به اين پرسش كه با وجود اينكه آموزش و پرورش هيچ گونه تعهدي براي تربيت و استخدام فارغ التحصيلان مراكز تربيت معلم ندارد، تكليف دانشجويان اين مراكز چه مي شود؟ گفت: وزارت آموزش و پرورش بايد به اين مراكز اهميت دهد چرا كه بي توجهي وزارت آموزش و پرورش به مراكز تربيت معلم خسارات جدي به زيرساخت هاي تعليم و تربيت كشور وارد مي كند.
وي با اشاره به اينكه در دولت هاي قبل، تعطيلي مراكز تربيت معلم و حذف معاونت پرورشي و تربيت بدني وزارت آموزش و پرورش لطمات جدي به آموزش و پرورش وارد كرد، افزود: اين اقدام موجب به حاشيه رفتن مراكز تربيت معلم و معاونت پرورشي و تربيت بدني شد.
منبعتاريخ : 90/02/11 | 20:3 | نویسنده : |

ادامه برنامه های کریمی فیروزجایی

۸/۲/۹۰

- جلسه جبهه پیروان

- جلسه علنی

- هفتم پدر ۴شهید نجاریان

- کلنگزنی و مراسم هفته معلم دانشگاه علمی کاربردی واحد ۴ بابل

- سخنرانی در همایش شوراها و دهیاران لاله آباد به همراه مدیرعامل گاز استان و مدیران اجرایی

- مراسم تجلیل از معلمان مدرسه مهرگان به همراه مدیرکل نوسازی مدارس استانتاريخ : 90/02/11 | 20:2 | نویسنده : |

انتقال آب سد البرز تا دو سال آینده

ساری - خبرگزاری مهر: عضو مجمع نمایندگان مازندران با تاکید بر تسریع در بهره برداری از سدهای در حال احداث در استان اظهار داشت: متوسط مهار آبهای سطحی در مازندران، پایین تر از میانگین کشوری است.
به گزارش خبرنگار مهر، علی کریمی فیروزجایی ظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران شهرستان افزود: میانگین کشوری در حوزه  سد‌سازی و مهار آب‌های سطحی 35 درصد است؛ اما متاسفانه در مازندران این میانگین به 10 درصد هم نرسیده است.

وی با اشاره به افتتاح سد البرز سوادکوه و ذخیره 100 میلیون متر مکعب آب در این سد خاطر نشان کرد: امیدواریم تا دو ماه آینده کار انتقال آب سد البرز به شهرستان بابل انجام تا مشکل کم آبی مردم این منطقه رفع شود.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مشکل کم آبی این شهرستان، قدمتی دیرینه دارد تصریح کرد: باید در مدیریت منابع آب مازندران تحولات اساسی صورت گیرد.

کریمی بیان داشت: برای نمونه می توان به رودخانه های بزرگ بابلرود، آق رود و ارباب رود بابل اشاره کرد که به واسطه نبود مدیریت یکپارچه در بخش آب است، استفاده بهینه از آبهای موجود این نهرها نمی شود.
 
وی افزود: شهر بابل دارای نیاز آبی هزار و 175 لیتر در ثانیه بوده که به دلیل محدودیت تامین،400 لیتر در ثانیه با کمبود آب مواجه است.
 
وی بیان داشت: از مشکلات دیگر این شهر، وجود شبکه‌های فرسوده آبرسانی است که باتوجه به اعتبارات تخصیصی، میزان اندکی در طول سال قابل اصلاح خواهد شد که در سال 89 حدود سه هزار متر اصلاح شبکه آبرسانی در بابل اجرا می شود. 
منبعتاريخ : 90/02/09 | 23:48 | نویسنده : |

عضو کمیسیون آموزش مجلس در گفتگو با شبکه ایران:

اقدامات مجلس نباید موجب تضعیف دولت شود
فیروزجایی با ابراز تاسف از پیگیری چند تن از نمایندگان مجلس برای استیضاح وزیر کشور گفت: مجلس نباید اقداکاتی انجام دهد که موجب تضعیف مجلس شود.


علی کریمی فیروزجایی عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی درگفت وگو با شبکه ایران، با اشاره با ابراز تاسف از پیگیری چند تن از نمایندگان مجلس برای استیضاح وزیر کشور گفت: در شرایط فعلی و با توجه به فرمایشات رهبر انقلاب نباید اقداماتی انجام داد که موجب تضعیف دولت شود.

وی با اشاره به اینکه وزیر کشور از وزرای کارآمد دولت است که با جدیت و علاقه به کار خود ادامه می دهد تصریح کرد: مجلس باید به دولت در ایجاد آرامش بیشتر برای پیشبرد اقداماتش کمک کند.

نماینده مردم بابل در عین حال گفت: هر چند استیضاح حق قانونی مجلس است اما به عنوان آخرین راه حل مشکلات بین مجلس و دولت است و قانون و آئین نامه مجلس نیز راهکارهایی برای ایفای نقش نظارتی مجلس در نظر گرفته که یکی از آنها تذکر،سوال و نهایتا استیضاح است.

منبعتاريخ : 90/02/08 | 14:21 | نویسنده : |

اطلاعیه

مراسم بزرگداشت روز معلم بابل

زمان : دوشنبه ۱۲ اردیبهشت - ساعت ۱۰ صبح

مکان :       اعلام خواهد شد

 سخنران :

 دکتر عباسی وزیر محترم تعاون

   تاريخ : 90/02/07 | 22:28 | نویسنده : |

گام نخست در توسعه کشور، کوچک شدن دولت است

"علی کریمی فیروزجایی" در گفت‌وگو با وارش در باره کاهش تعداد وزارتخانه‌ها اظهار کرد: اصل ادغام وزارتخانه‌ها یک تکلیف قانونی است که در برنامه توسعه پنجم دولت موظف شده است 21 وزارتخانه خود را که البته با وزارت ورزش به 22 می‌رسد، به 17 وزارتخانه کاهش دهد. البته در مورد تاسیس وزارت ورزش نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی گفتند که به صلاح کشور نیست، اما توجه‌ای به آن نشد.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی افزود: تجربه‌ای که در دنیا به عمل آمده نشان داده کشورهایی می‌توانند رشد کنند که دولت کوچک داشته باشند و ما باید به سمتی برویم که یک دولت کوچک و چابک بنا کنیم تا قدرت اداره کشور بالا برود. ما باید تعداد وزارتخانه‌ها را کاهش دهیم زیرا بسیاری از وزارتخانه‌ها هستند که از نظر کارایی و عملکرد شبیه به هم هستند و با ادغام آنها کارایی و عملکرد آنها افزایش می‌یابد و می‌توان بسیاری از زیر مجموعه‌های آن وزارتخانه را به بخش خصوصی واگذار کرد که این خود یکی از اهداف برنامه توسعه پنجم است.

کریمی فیروزجایی اظهار کرد: ادغام وزارت راه و ترابری و مسکن و شهرسازی و وزارت صنایع و معادن و بازرگانی گام خوبی است برای ادغام‌های دیگر، در حال حاضر بحث بر سر ایجاد و سپس ادغام وزارت ورزش است که به‌نظر من این وزارتخانه با وزارت آموزش و پرورش همخوانی زیادی دارد. اگر چه ورزش برای بزرگسالان نیز هست، اما ورزش باید از پایه آموزش داده شود و چه بهتر که با آموزش و پرورش ادغام شود. همچنین دیگر وزارتخانه‌ها نیز باید با بررسی‌های کارشناسانه که صورت می‌گیرد آنهایی را که از نظر نوع عملکرد نزدیک بهم هستند را با هم ادغام کنند.

منبعتاريخ : 90/02/07 | 14:32 | نویسنده : |

اطلاعیه

برنامه بامدادی  روز از نو : فردا ساعت ۱۵ : ۷ صبح از شبکه ۲ سیما

با حضور دکتر کریمیتاريخ : 90/02/06 | 22:46 | نویسنده : |

کریمی‌فیروزجایی با تشریح کم‌آبی شدید شهرستان بابل:

انتقال آب سد البرز به بابل پایان‌بخش بسیاری از سختی‌هاست
نماینده مردم بابل با بیان اینکه مشکلات کم‌آبی شهر بابل از دوره‌های گذشته تا الان ادامه داشته است، گفت: انتقال آب از سد البرز به شهر بابل تمام مشکلات کم‌آبی را برطرف می‌کند.
"علی کریمی‌فیروزجایی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، گفت: یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های مردم مشکل کم‌آبی بوده که تا الان هم ادامه داشته است.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی، افزود: در بحث مدیریت منابع آبی به عنوان یکی از گام‌های موثر در کاهش هدررفت آب در سال‌های قبل شاهد تحول چشمگیری نبودیم.

کریمی افزود: به عنوان نمونه در بابل که دارای یک رودخانه بزرگ به نام بابل‌رود و دورودخانه به نام‌های آق‌رود و ارباب‌رود است هنوز برنامه جدی برای استفاده بهینه از آب‌ها وجود ندارد.

وی در ادامه اظهار داشت: میانگین کشوری در بحث سد‌سازی و مهار آب‌های سطحی 35 درصد است؛ اما متاسفانه در استان مازندران این میانگین به ده درصد رسیده است.

 نماینده بابل تصریح کرد: با توجه به اینکه سد البرز افتتاح شده و حدود صد میلیون متر مکعب آب در خود جای داده است، امیدواریم تا دو ماه آینده انتقال آب از سد البرز به شهر بابل صورت بگیرد تا شاهد از بین رفتن معضل کم‌آبی در این شهر باشیم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات در مجلس خاطرنشان کرد: از مشکلات دیگر این شهر، وجود شبکه‌های فرسوده آبرسانی است که باتوجه به اعتبارات تخصیصی، میزان اندکی در طول سال قابل اصلاح خواهد بود که در سال 89 حدود سه هزار متر اصلاح شبکه آبرسانی در بابل اجرا شده است.

این در حالی است که شهر بابل دارای نیاز آبی هزار و 175 لیتر در ثانیه بوده که به دلیل محدودیت تامین،400 لیتر در ثانیه با کمبود آب مواجه است
منبعتاريخ : 90/02/05 | 0:31 | نویسنده : |

برنامه های دکتر کریمی فیروزجایی در اردیبهشت 90:

۱/۲/۹۰

- دو جلسه نهایی کمسیون تلفیق

- رسیدگی به مشکلات حیدرکلا به همراه معاون عمرانی استاندار - فرماندار و مدیران اجرایی

- تجلیل از اساتید دانشگاه پیام نور به همراه قائم مقام دانشگاه مرکزی پیام نور کشور

- بررسی مشکلات تاکسیرانی با حضور نمایندگان خطوط

- نشست با جمعی از فرهنگیان بابل

۲ و ۳ اردیبهشت :

- بازدید و مکان یابی پروژه دانشگاه پیام نور

- مراسم پدر ۴ شهید نجاریان

- ملاقات مردمی ۳ ساعته

- محافل مردمی در کوی اتحاد-درازکلا- مرزناک - سرون محله و ...

- ملاقات جداگانه با رئیس سازمان دامپزشکی کشور - معاون امور دام وزیر جهاد -مدیرعامل شرکت پشتیبانی دام کشور - مدیرکل بهداشت مدارس و رئیس کانون کشوری مهد کودک هاتاريخ : 90/02/03 | 9:52 | نویسنده : |

رئيس كميته آموزش و پرورش مجلس در گفت‌وگو با فارس:

5 درصد از بودجه ارتقاء شاخص‌هاي فرهنگي به ورزش دانش‌آموزي اختصاص يافت
خبرگزاري فارس: رئيس كميته آموزش و پرورش مجلس با بيان اينكه بودجه ارتقاء شاخص‌هاي فرهنگي استان‌ها تعيين درصد شد و 15 درصد از اين محل به ورزش اختصاص پيدا كرد، گفت: از اين ميزان 5 درصد به وزارت آموزش و پروش براي فعاليت‌هاي زيرساختي ورزش دانش‌آموزي تعلق گرفت.

علي كريمي فيروزجايي در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي باشگاه خبري فارس «توانا» با بيان اينكه در آخرين بررسي كميسيون تلفيق مجلس شوراي اسلامي، بودجه ارتقاء شاخص‌هاي فرهنگي استان‌ها تعيين درصد شد و مقرر شد از اين بودجه اختصاص يافته به حوزه‌هاي علميه، مساجد و برخي نهادهاي فرهنگي و مذهبي، 15 درصد به ورزش اختصاص پيدا كند، اظهار داشت: از اين ميزان 10 درصد به وزارت ورزش و 5 درصد به وزارت آموزش و پروش براي فعاليت‌هاي زيرساختي ورزش دانش‌آموزي تعلق گرفت.

وي عنوان كرد: چندي پيش نيز دستگاه‌ها مكلف شده بودند تا يك درصد از بودجه خود را به ورزش اختصاص دهند و تعيين شد كه 20 صدم درصد از آن يك درصد به فعاليت‌هاي ورزشي وزارت آموزش و پرورش اختصاص يابد.

رئيس كميته آموزش و پرورش مجلس شوراي اسلامي گفت: بر اين اساس بخشي از بودجه عمراني به ساخت سالن‌هاي ورزشي اختصاص مي‌يابد.

* دو وزارتخانه ورزش و آموزش و پرورش ادغام شود

وي افزود: بهترين مكان براي توسعه ورزش، آموزش و پرورش است چراكه دوره جواني براي امر ورزش دير است و ورزش بايد از سنين نوجواني و كودكي آغاز شود.

كريمي با بيان اينكه ورزش دانش‌آموزي، ورزش پايه و زيربنايي كشور است، گفت: اگر قرار است در سطوح ملي و بين‌المللي ورزش قهرماني در دنيا جايگاهي را به دست آوريم لازمه‌اش توجه به ورزش دانش‌آموزي است.

وي بيان كرد: با توجه به اينكه مصلحت و سياست كلي كشور تعديل و كوچك سازي دولت است، پيشنهادم مي‌كنم وزارتخانه‌هاي ورزش و آموزش و پرورش با هم ادغام شود و برنامه‌ريزي‌هاي حوزه تربيت بدني به وزارت آموزش و پروش داده شود تا بتوان از توان خوب معلمان در اين زمينه استفاده كرد.

زئيس كميته آموزش و پرورش مجلس عنوان كرد: در صورت ادغام دو وزارتخانه ياد شده، فضا‌هاي ورزشي كه در آموزش و پرورش ساخته مي‌شود در وقت اداري در اختيار مدرسه و بعد از آن براي انجام فعاليت‌هاي ورزشي در اختيار مردم قرار داده مي‌شود تا عموم مردم هم بتوانند از اين فضا‌هاي ورزشي استفاده كنند.

منبعتاريخ : 90/02/03 | 9:47 | نویسنده : |

اطلاعیه

انالله و انا الیه الراجعون

تشییع پیکر حاج یعقوب نجاریان پدر بزرگوار شهیدان والامقام : مهدی-محمود-احمد و عباس نجاریان روز شنبه ساعت ۱۰صبح از بیمارستان شهید یحیی نژاد بابل به سمت آستان مقدس امامزاده قاسم (ع) . از عموم مردم شهیدپرور و ولایت مدار بابل برای وداع با این محب اهل بیت (ع) و اسوه صبر و استقامت  دعوت به عمل می آید.

                                                              دفتر علی کریمی فیروزجایی

 تاريخ : 90/02/03 | 0:5 | نویسنده : |

اطلاعیه

بررسی مشکلات حیدرکلا

با حضور دکتر کریمی - مهندس هاشمی معاون عمرانی استاندار-مهندس افشار فرماندار و مدیران برق-آب-تربیت بدنی و ...

پنج شنبه ۱ اردیبهشت ۹۰ - ساعت ۱۸  - مسجد صاحب الزمان (عج)تاريخ : 90/01/31 | 21:56 | نویسنده : |

کریمی فیروزجایی خبر داد:

اتمام طرح‌های عمرانی، مهم‌ترین اولویت مازندران در سال 90

کریمی فیروزجایی، نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی گفت: الویت ما در استان و حوزه انتخابی در بخش مربوط به طرح‌های عمرانی، طرح‌های نیمه تمام و اجرایی کردن مصوبات سفر سه‌گانه هیأت محترم دولت به این استان است. 

"علی کریمی فیروزجایی" در گفت‌وگو با وارش در باره افزایش 20 درصدی اعتبار استان مازندران افزود: با توجه به افزایش اعتبار استان مازندران، بیشتر این اعتبار را در حوزه عمرانی صرف خواهیم کرد، به همین علت اولویت با طرح‌های عمرانی نیمه‌تمامی است که از پیش باقی مانده‌اند و باید در امسال به پایان برسند.

نماینده مردم شهرستان بابل در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین از دیگر برنامه‌های ما در سال90 اجرایی کردن مصوبات سفر سه گانه هیئت دولت به این استان است که باید به پایان برسند.

وی تأکید کرد: یکی از طرح‌های نیمه تمامی که باید در سال 90 به پایان برسد، اتمام جاده فیروزکوه و هراز است که با اتمام آن مشکلات حمل‌ونقل استان حل خواهد شد.

نماینده مردم بابل ادامه داد: دومین طرح که از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و جزو بزرگ‌ترین طرح‌های عمرانی استان محسوب می‌شود اتمام بزرگراه ساحلی در استان مازندران است که این بزرگراه غرب استان مازندران را به شرق آن متصل می‌کند.

این نماینده افزود: یکی دیگر از مسائلی که باید به آن رسیدگی شود، حل مشکلات روستاها است. همان طور که می‌دانید بسیاری از روستا‌های استان مازندران از مشکلات زیادی برخوردارند از جمله نبود آب شرب، گاز و راه‌های روستایی، که باید به آنها رسیدگی شود.

کریمی فیروزجایی اظهار کرد: الویت دیگری که از اهمیت زیادی در استان مازندران برخوردار است، اتمام طرح سد‌های نیمه تمامی است که از قبل باقی مانده‌اند و آغاز عملیات ساخت سد جهت مهار آب‌های سطحی است تا بتوان از آن برای کشاورزی و تامین آب شرب استان استفاده کرد.

منبعتاريخ : 90/01/31 | 21:53 | نویسنده : |

رئيس كميته آموزش و پرورش مجلس در گفت‌وگو با فارس خبر داد:

افزايش بودجه سال 90 آموزش و پرورش به 15 هزار ميليارد تومان
رئيس كميته آموزش و پرورش و عضو كميسيون تلفيق مجلس از افزايش بودجه سال 90 وزارت آموزش و پرورش به 15 هزار ميليارد تومان بر اساس تصميم اين كميسيون خبر داد.
علي كريمي فيروزجايي در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي باشگاه خبري فارس «توانا» با اشاره به بررسي بودجه سال 90 وزارت آموزش و پرورش در كميسيون تلفيق اظهار داشت: بر اساس جمع‌بندي اين كميسيون 220 ميليارد تومان به اعتبارات عمراني آموزش و پرورش افزوده شد كه با اين افزايش، در مجموع يك هزار و 120 ميليارد تومان براي برنامه‌هاي عمراني آموزش و پرورش در سال 90 اختصاص يافته است.

وي افزود: با اين اعتبار وزارت آموزش و پرورش مي‌تواند در سال 90 براي احداث واحد‌هاي آموزشي جديد، تخريب و بازسازي فضاهاي آموزشي فرسوده به ويژه در مناطق محروم و روستاها و نيز مقاوم‌سازي ساختمان‌هاي آموزشي يك حركت جهشي انجام دهد؛ علاوه بر آن، كمك‌هاي خيّرين نيز كنار آموزش و پرورش خواهد بود.

* احياي "تربيت معلم " با به‌كارگيري دانشجويان فعلي مراكز تربيت‌ معلم

كريمي فيروز‌جايي گفت: بر اساس تصميم كميسيون تلفيق در سال 90 موضوع احياي مراكز تربيت معلم به آموزش و پرورش تكليف خواهد شد كه بر اين اساس مقرر شد تا "قانون متعهدين خدمت در وزارت آموزش و پرورش " مصوب 8 خرداد 69 در سال 90 به طور كامل اجرا شود.

رئيس كميته آموزش و پرورش مجلس ادامه داد: تاكنون امكان فراهم ‌شدن تعهد استخدامي و به كارگيري دانشجويان فعلي مراكز تربيت معلم وجود نداشته است كه با تصميم اتخاذشده در كميسيون تلفيق، اين مشكل را در لايحه بودجه 90 حل كرده‌ايم و آموزش و پرورش مي‌تواند از ميان دانشجويان تربيت معلم افرادي را با تعهد استخدامي به كار گيرد كه اين حركت همزمان با طرح تشكيل "دانشگاه ويژه فرهنگيان " و براي تأمين نيروي انساني آموزش و پرورش انجام شده است.

وي عنوان كرد: به‏جز اختصاص محلي از اعتبارات براي پرداخت پاداش پايان خدمت فرهنگياني كه بر اساس قانون بازنشستگي پيش از موعد كاركنان دولت، از آموزش و پرورش خارج مي‌شوند، در ساير سرفصل‌ها تقاضاي جديدي از آموزش و پرورش مطرح نشده است.

كريمي فيروز‌جايي در رابطه با ميزان افزايش اعتبارات آموزش و پرورش در كميسيون تلفيق گفت: بر اساس تصميم كميسيون تلفيق مجموع اعتبارات جاري و عمراني وزارت آموزش و پرورش در سال 90، حدود 15 هزار ميليارد تومان مصوب شده است كه يك هزار و 120 ميليارد تومان از آن به بخش عمران شامل احداث فضاهاي آموزشي جديد و تخريب و بازسازي يا مقاوم‌سازي فضاهاي فرسوده اختصاص دارد؛ همچنين، در داخل اعتبارات جاري نيز مبالغي براي توسعه و تجهيز و تأمين امكانات سخت‌افزاري آموزش و پرورش در نظر گرفته شده است.

به گزارش توانا، در لايحه اوليه ارائه شده از سوي دولت به مجلس، اعتبارات وزارت آموزش و پرورش براي سال 90، 12 هزار و 313 ميليارد تومان در نظرگرفته شده بود.

منبعتاريخ : 90/01/30 | 23:51 | نویسنده : |

فیروزجایی با اشاره به مصوبات کمیسیون تلفیق:

220 میلیارد تومان به بودجه عمرانی آموزش و پرورش اضافه شد
عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی، از افزایش 220 میلیارد تومانی اعتبار عمرانی آموزش و پرورش در بودجه 90 در کمیسیون متبوعش خبر داد.
"علی کریمی‌فیروزجایی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، مصوبات کمیسیون تلفیق درباره بودجه آموزش و پرورش و وزارت علوم را راضی‌کننده عنوان کرد و افزود: احیای مراکز تربیت معلم که سال‌ها خواسته آموزش و پرورش بود، خوشبختانه در کمیسیون تلفیق مصوب شد.

نماینده مردم بابل در مجلس، اظهار کرد: قانون احیای مراکز تربیت معلم و قانون متعهدین به خدمت در آموزش و پرورش مصوب خرداد سال 69 در سال 90 اجرا خواهد شد و آموزش و پرورش می‌تواند با استناد به این مصوبه از دانشجویان مراکز تربیت معلم که 15 هزار نفر هستند با گرفتن تعهد از آنها، به استخدامشان مبادرت کند.

این عضو هیات کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با بیان اینکه بودجه عمرانی آموزش و پرورش نیز جهش خوبی در سال 90 خواهد داشت، تصریح کرد: اعتبار این وزارتخانه در لایحه بودجه، 780 میلیارد تومان بود که کمیسیون تلفیق 220 میلیارد تومان دیگر اضافه کرد، 120 میلیارد تومان نیز در بودجه عمومی برای آموزش و پرورش دیده شده است که در مجموع بودجه عمرانی این وزارتخانه به یک هزار و 120 میلیارد تومان رسید.

وی در ادامه افزود: برای تامین مبلغ مورد نیاز آموزش و پرورش برای پرداخت پاداش برخی از همکارانی که تقاضای بازنشستگی پیش از موعد دارند، مصوب شد که از محل فروش سهام و اموال شرکت‌های دولتی این منابع تامین شود.

کریمی‌فیروزجایی همچنین به مصوبات مربوط به وزارت علوم اشاره کرد و گفت: 2 کمک جدی به صندوق رفاه دانشجویان شد، در واقع تسهیلاتی که در سال‌های 85 تا 88 به دانشجویان پرداخت شده است، 50 درصد آن به عنوان کمک به صندوق بازگردانده شد.
منبعتاريخ : 90/01/30 | 23:49 | نویسنده : |

جملات زيبا ويژه ايام فاطميه (س)

خزان زود هنگام و کبود شدن یاس بوستان پیامبر ، تسلیت باد … علی کریمی فیروزجایی

 

ما زنده به لطف و رحمت زهرائیم / مامور برای خدمت زهرائیم

روزی که تمام خلق حیران هستند / ما منتظر شفاعت زهرائیم

.

.

عمریست رهین منت زهرائیم / مشهور شده به عزت زهرائیم

مُردیم اگر به قبر ما بنویسید / ماپیر غلام حضرت زهرائیم . . .

.

.

کدامین شب از آن شب تیره تر بود / که زهرا حایل دیوار و در بود

شبی کاندر هجوم تیغ بیداد / سرت را سینه زهرا سپر بود . . .    یا فاطمه (س)تاريخ : 90/01/29 | 23:9 | نویسنده : |

کمسیون تلفیق با پیشنهاد کریمی فیروزجایی موافقت کرد :

احیای مراکز تربیت معلم : قانون متعهدین خدمت آموزش و پرورش مصوب سال  ۶۹ در سال ۹۰ قابل اجرا می باشد.  / فروردین۹۰تاريخ : 90/01/29 | 11:19 | نویسنده : |

دیدار های دکتر کریمی فیروزجایی در روزهای اخیر:

۲۷/۱/۹۰

- ملاقات و گفتگوی یکساعته با دکتر حاجی بابایی و بررسی بودجه و مشکلات آموزش و پرورش و پیگیری مسائل مربوطه

۲۸/۱/۹۰

- ملاقات اختصاصی دکتر کریمی با رئیس جمهور محترم و طرح مسائل ملی و منطقه ای و اخذ دستور مشکلات جاده ای و آب بابل

 تاريخ : 90/01/28 | 23:23 | نویسنده : |

پیام تبریک

اگر زینب نمی آمد چه میشد / بهار کربلا کامل نمی شد
اگر بلبل هوای گل نمی کرد / گل از بی حرمتی پژمرده می شد
محبت در کجا ابراز می گشت / پرستاری پرستاری نمی شد

خجسته ولادت باسعادت الگوی پرستاران و روز پرستار مبارک


                                                                                          علی کریمی فیروزجاییتاريخ : 90/01/20 | 10:12 | نویسنده : |

برنامه های دکتر کریمی در 18 فروردین :

- کمسیون تلفیق

- مراسم تجلیل از ۲۳۸ مدال اور المپیادی بابل در دبیرستان پورنگ به همراه مهندس سحرخیز معاون وزیر آموزش و پرورش - فرماندار و مدیران استان و شهرستان

- جلسه هم اندیشی با فرماندار و بخشداران

- بررسی مشکلات شرکت های تولید شن و ماسه بابل به همراه مدیرکل تعزیرات مازندرانتاريخ : 90/01/19 | 11:27 | نویسنده : |

کریمی فیروزجایی: نخبگان علمی پرچمدار جهاد اقتصادی هستند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه نخبگان پرچم داری جهاد اقتصادی را بر عهده دارند گفت: امروز وظیفه ما تبدیل علم به دست آمده به ثروت است که پیشرفت اقتصادی را خواهد داشت.
"علی کریمی فیروزجایی" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) اظهار داشت:جهاد اقتصادی باید در عرصه های مختلف صورت گیرد که یکی از این حوزه های تاثیر گذار حوزه علم و فناوری است.

نماینده مردم بابل درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تولید ثروت باید بر محور و مدار علم وفناوری باشد گفت: اگر بناست جمهوری اسلامی به چشم انداز متصور شده در سال 1404 برسد چاره ای جز توجه بیشتر به تولید علم و شوکوفایی استعدادهای جوانان ندارد.

وی تصریح کرد:شکی نیست که پیشرفت درعلم و فناوری به دنبال خود پیشرفت اقتصادی را خواهد داشت.

عضو ناظرهیات عالی گزینش با اشاره به افزایش میانگین رشد علمی کشور اظهار داشت: امروز وظیفه ما تبدیل علم به دست آمده به ثروت است که پیشرفت اقتصادی را خواهد داشت .

کریمی نخبگان و دانشگاهیان را پرچم دار جهاد اقتصادی دانست و گفت: دانشگاهیان باید با شناسایی فرصت‌ها و پتانسیل های موجود در کشور فرصت‌های نامحدودی را که در اختیار ما قراردارد به ورطه ظهوردرآورند تا در سال 90 شاهد شکوفایی اقتصادی ایران برمدار علم و فناوری باشیم.

منبعتاريخ : 90/01/17 | 22:9 | نویسنده : |

کریمی فیروزجایی خبر داد:

تعیین 15 نماینده اصولگرا برای عضویت در کمیسیون ویژه جهاد اقتصادی
عضو هیئت رئیسه فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی نام کاندیداهای این فراکسیون را برای عضویت در کمیسیون ویژه جهاد اقتصادی اعلام کرد.
"علی کریمی فیروزجایی" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، راجع به جزئیات جلسه امروز هیئت رئیسه فراکسیون اصولگرایان مجلس، گفت: اعضا علاوه بر مرور مصوبات گذشته، برای تشکیل جلسه شورای مرکزی در روز یکشنبه - ۲۱ فروردین- تصمیم گیری کردند.

 جلیلی به جلسه شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان می‌رود

نماینده بابل تصریح کرد: شورای مرکزی در آن روز با حضور سعید جلیلی، دبیر شورای عالی امنیت ملی تشکیل جلسه می‌دهد تا در جریان آخرین تحولات منطقه قرار گیرد. همچنین این شورا درباره برگزاری نشست مجمع عمومی در روز یکشنبه- ۲۸ فروردین- اعلام نظر خواهد کرد.
وی افزود: شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان همچنین موضوع هدفمندی یارانه‌ها را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهد تا در صورت نیاز در جسله مجمع عمومی طرح شود.
این نماینده مجلس هشتم درباره دیگر تصمیمات هیئت رئیسه فراکسیون اصولگرایان، اظهار کرد: هیئت رئیسه نام اعضای پیشنهادی این فراکسیون را برای عضویت در کمیسیون ویژه جهاد اقتصادی تعیین کرد تا فردا نام آنها جهت رأی گیری در صحن علنی توزیع شود.
وی ادامه داد: "محمد رضا باهنر"، "احمد توکلی"، "الیاس نادران"، "غلامرضا مصباحی مقدم" و "علی اصغر زارعی" نمایندگان تهران، "محمد حسن ابوترابی فرد" نماینده قزوین، "رضا عبدالهی" نماینده ماهنشان، "محمد مهدی مفتح" نماینده رزن، "جعفر قادری" نماینده شیراز، "حمیدرضا فولادگر" نماینده اصفهان، "عباس رجایی" نماینده اراک، "سید حسین هاشمی" نماینده میانه، "محمد حسین فرهنگی" نماینده تبریز، "محمد سقایی" نماینده نی‌ریز و"علی اکبر آقایی مغانجویی" نماینده سلماس، ۱۵ نفری هستند که از سوی فراکسیون اصولگرایان برای عضویت در کمیسیون ویژه کاندیدا شدند.

روز دوشنبه 50 نفر از نمایندگان طرح تشکیل کمیسیون ویژه جهاد اقتصادی را به هیئت رئیسه مجلس ارائه دادند که با اکثریت آراء به تصویب رسید.
منبعتاريخ : 90/01/17 | 9:39 | نویسنده : |

پيگيري براي افزايش امنيت شغلي دهياران

عضو فراكسيون اصولگرايان مجلس از پيگيري دولت و مجلس براي افزايش امنيت شغلي دهياران كشور خبر داد.

به گزارش شمال نیوز  علي كريمي فيروزجايي روز گذشته در همايش بررسي مشكلات دهياران بابل اظهار داشت: در سال جهاد اقتصادي، ظرفيت‌هاي اقتصادي كشور بايد در روستاها شناسايي و از بالقوه به بالفعل درآيد.
وي تصريح كرد: خلاصه ماموريت ما در روستاها براي تحقق اهداف رهبر، شناسايي ظرفيت اقتصادي است تا اين ظرفيت‌ها را از بالقوه به بالفعل درآورده و روستاها را براي خودگرداني و خودكفايي اقتصادي و به حركت در آوردن توليد اقتصادي و اجتماعي در ابعاد مختلف هدايت كنيم.
نماينده مردم بابل در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اتفاقات خاورميانه افزود: اتفاقات خاورميانه بسترساز رشد و توسعه فعاليت‌هاي اقتصادي در كشور ما‌ست كه بخش زيادي از اين اقتصاد در روستاها است بنابراين بايد بالندگي و پويايي را براي روستاها فراهم كنيم.
كريمي با اشاره به اينكه دهياران در روستاها بايد ظرفيت‌سازي كنند، افزود: نبايد نگاه دهياران به مسئولان باشد بلكه خود دهياران بايد ظرفيت‌سازي كنند و از امكانات موجود در آب‌بندان‌ها، كشاورزي و دامداري فرصتي را براي رونق اقتصادي، عمراني و آباداني در روستاها ايجاد كنند.
وي بيان داشت: بايد اعتبارات دولتي در زيرساخت‌هاي جاده‌اي بابل از جمله جاده گنج افروز، جاده شهيد صالحي، جاده قديم بابل آمل و جاده‌هاي بندپي كه بسيار حادثه‌خيز هستند هزينه شود كه در هفته اول فروردين به دليل حادثه‌خيز بودن جاده خوشرودپي بر اثر سانحه تصادف هفت نفر كشته شدند كه اين امر بسيار نگران‌كننده است.
كريمي با ابراز نگراني از قطع‌هاي مكرر آب در سطح شهر و روستاهاي بابل اظهار داشت: قطع پي‌در‌پي آب طي چند روز اخير در شهرستان بابل، آرامش مردم اين شهرستان را مختل كرده است كه اميدواريم با انتقال آب از سد البرز به شهرستان بابل مشكل آب شرب اين شهرستان برطرف شود.
وي از ايجاد امنيت شغلي دهياران كشور در آينده نزديك خبر داد و افزود: به شدت در دولت و مجلس امنيت شغلي دهياران را پيگيري كرده تا دهياران با داشتن امنيت شغلي مطمئن براي عمران و آباداني روستاها بيشتر تلاش كنند.
كريمي با اشاره به اينكه طي 16 سال گذشته شهرستان بابل از چرخه توسعه و عمران كشور عقب مانده است، افزود: در دولت‌هاي نهم و دهم استان مازندران و شهرستان بابل در كانون توجه دولت قرار گرفته است و در حال حاضر اقدامات بسيار خوبي براي توسعه راه، گاز و آب شهرستان بابل انجام شده است.

منبعتاريخ : 90/01/12 | 1:11 | نویسنده : |

اقدامات و برنامه های کریمی فیروزجایی در نوروز 1390

۱ و ۲  فروردین ۹۰:

- سرکشی به خانواده سردار شهید سبزعلی خداداد - ۴شهید نجاریان  - ۳شهید داداشی ۲شهید گلیکانی -۲شهید شمس-۲شهیدعباسی-۲شهید زاهدپاشا و شهیدان کاظمی-رادفر و رجایی راد به همراه دکتر صمیمی مدیرکل بنیاد شهید و ایثارگران مازندران

- جلسه با خانواده های شهدای ورمتون و پاشا امیر برای بررسی ساماندهی گلزار شهدا

- ملاقات با آیت ا... فاضل و حاج آقا نقوی

 

۳ و ۴ فروردین :

- بازدید از ستاد تسهیلات سفر بابل به همراه معاون سازمان گردشگری کشور- مدیرکل گردشگری - معاون فرماندار و مدیران اجرایی

- سرکشی به خانواده شهدا عبدی - هلیدشت- مرتضی زاده امیرکلا بابلکنار و کریمی و ولیکله

- بررسی مشکلات زعفرانکلا بهمراه مدیران راه-جهاد-منابع طبیعی و ...

- محافل مردمی در معلم کلا - کشتله و جمازین

 ۵ و ۷ فروردین :

- افتتاح زمین ورزشی کتی سر لاله آباد

- سرکشی به اداره آموزش و پرورش بابل و بازدید ستاد اسکان فرهنگیان به همراه مدیرکل نوسازی مدارس

-مراسم هفت ابوی آقای محسنی معلم معاون فرماندار

- بازدید مرکز فنی و حرفه ای بابل به همراه مدیرکل فنی و حرفه ای مازندران

- سخنرانی در جمه نمازگزاران مسجد نوعلم

- محافل مردمی در محله پاسدران - اطاقسرا - جالرز - کلاریکلا و سید نظام الدین

- ملاقات با حاج آقا احمدی پدر معلم شهید ابوالحسن احمدی

 

۸ و ۹ فروردین :

- محافل مردمی در امیرکلا-ازارسی-سوربن-شهرک کاظم بیگی- شیاده و ...

- بازدید تعریض پیچ حادثه خیز خوشرویی و طرح های عمرانی ملامحله گتاب

- فینال مسابقات والیبال جام شهدای لغور به همراه دکتر ادیانی

۱۰ فروردین :

- همایش سه ساعته دهیاران و بخشداران با حضور سردار محمدی فرد معاون وزیر کشور - معاون سیاسی استاندار و مدیران استانی

- بررسی مشکلات صورت بهمراه مدیران کل امور روستایی و شرکت گاز استان

- دیدار با حاج آقا میراحمدی امام جمعه محترم بندپی شرق

- سخنرانی در نماز جماعت مسجد خورشیدکلا و ملاقات با حاج آقا میریان

- بازدید از دبیرستان الغدیر بهمراه مدیرکل مدارس غیر دولتی وزارت آموزش و پرورش

- حضور در مجلس ختم سومین روز پدر شهید عباستبار کوهپایه سرا

 

۱۱فروردین :

- بازدید زمین ورزشی و بررسی مشکلات خردونکلا به همراه معاون عمرانی فرماندار و مدیران اجرایی

- بازدید طرح مطالعه نوروزی مدارس بابل

- بازدید کارخانه نساجی قائمشهر

- فینال مسابقات فوتبال جام نوروز در بزرودپی

- نماز جماعت مسجد ولیعصر عج خوشرودپی و ملاقات با حاج آقا سعیدی

- سرکشی خانواده شهید ابراهیم زاده بورا

- جلسه ستاد بندپی غرب در پیترودپی - مهمان ویژه آقای مقبلی فرماندار پاکدشت

 

۱۲فروردین :

- بررسی مشکلات گرمیج و آقاملک لاله آباد و مراسم روز جمهوری اسلامی به همراه معاون عمرانی استاندار

- یادواره شهید مهدی نیا چوب بست گتاب

- فینال مسابقات جام بندپی در لدار و بابلکنار در مرزیکلا

- محافل مردمی در گلوگاه بندپی شرقی و بیشه سرتاريخ : 90/01/03 | 12:51 | نویسنده : |

پيام نوروزى رهبر انقلاب: امسال «سال جهاد اقتصادی» است

مقام معظم رهبری ريال در پیام نورزوی خود ، ضمن تبریک عید سعید نوروز ، سال 1390 را سال "جهاد اقتصادی" نامیدند.

جهاد اقتصادی

متن کامل پیام را در ادامه بخوانید :   ادامه مطلب
تاريخ : 90/01/01 | 20:32 | نویسنده : |

دکتر کریمی در14 الی 24 اسفند

- جلسات کمسیون تلفیق بودجه

- ملاقات های جداگانه با وزرای علوم - کار و تعاون و معاونین رئیس جمهور

- فراکسیون فرهنگیان با وزیر آموزش و پرورش

- جلسات علنی و کمسیون آموزش و تحقیقات

-هیات امنای دانشگاههای استان گلستان و کمسیون دائمی صندوق رفاه دانشجویان

جلسه با فرمانده نیروی زمینی سپاهتاريخ : 89/12/27 | 11:29 | نویسنده : |

بودجه 90 اواخر فروردین وارد صحن مجلس می شود

ساری - خبرگزاری مهر: عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی کلیات بودجه 90 کل کشور در کمیسیون تلفیق قانون بودجه اظهار داشت: این بودجه، فروردین ماه 90 وارد صحن علنی مجلس خواهد شد.
به گزارش خبرنگار مهر، علی کریمی فیروزجایی پیش از ظهر پنجشنبه در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان مازندران در ساری افزود: بر اساس اهداف پیش بینی برنامه پنجم توسعه، 30 درصد تسهیلات ازدواج جوانان افزایش خواهد یافت.

وی خاطر نشان کرد: به منظور تحکیم بنیان خانواده برنامه های اساسی در حوزه مشاوره ای در دانشگاهها در برنامه پنجم توسعه دیده شده است.
 
نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دشمن از طریق تبلیغ فرقه های انحرافی به دنبال تزلزل افکار جوانان است تصریح کرد: گفتمان مهدویت به عنوان تفکر اثرگذار برای ارتقاء روحیه معنویت جوانان در دانشگاهها باید تقویت شود.
 
کریمی فیروزجایی بیان داشت: دبیرخانه گفتمان مهدویت در مازندران راه اندازی و ایده های اساسی این تفکر در سایر استانهای کشور تسری پیدا خواهد کرد.
 
سید علی اکبر طاهایی، استاندار مازندران با اشاره به اینکه واحد درسی "دانش و خانواده" در دانشگاهها باید تدریس شود گفت: مفاهیم قبل از ازدواج باید برای دانش آموزان مقطع متوسطه تبیین شود.
 
وی با بیان اینکه شناسایی دلایل افزایش طلاق در جامعه باید از طریق نهادهای فرهنگی مرتبط واکاوی شود افزود: برنامه های ترویجی ازدواج آسان در جامعه بیشتر تبلیغ شود.

منبع خبرتاريخ : 89/12/27 | 11:22 | نویسنده : |

یک خبر

با حکم معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور علی کریمی فیروزجایی به عضویت هیات امنای دانشگاه های استان های مازندران و گلستان درآمدند.تاريخ : 89/12/24 | 9:18 | نویسنده : |

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی :

 ورود به تکنولوژی هایتک از جهت گیری های مازندران درآینده است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: تکنولوژی هایتک از جهت گیری های استان درآینده است که باید مدیران به آن ورود پیدا کنند.
 

 علی کریمی فیروزجایی در گفتگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه مازندران، اظهارداشت:به دلیل ممنوعیت سرمایه گذاری صنعتی در سال های اولیه انقلاب اسلامی در استان اقدامات زیربنایی و اساسی درجهت گسترش صنعت به عمل نیامد.
 

وی ادامه داد: آنچه که طی 16سال گذشته توسط دولت های سازندگی و اصلاحات در مازندران به عمل امد اغلب فعالیت های جسته گریخته ای بود که  توسط شهرک های صنعتی دراستان اتفاق افتاد.
 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باسفر هیئت دولت به مازندران و ضبط مصوبه دولت درخصوص سرمایه گذاری صنعتی اقدامات خوبی دراین خصوص دراستان انجام شده است.
 

کریمی فیروزجایی خاطرنشان کرد: با احداث کارخانه خودروسازی بابل و کلنگ زنی کارخانه خودرو سازی در ساری گام های اولیه برای رسیدن به جایگاه صنعتی دراستان فراهم شده است.
 

وی افزود: هرچند مسایل مربوط به محیط زیست و منابع طبیعی استان از اولویت های اساسی است اما بهره مندی از صنعت در مازندران نیز بسیار مهم می باشد.
 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ایجاد صنایع تبدیلی ، کشاورزی ، اموردام و آبزی پروری و تولید نهاده های کشاورزی در استان از دیگر جهت گیری های اساسی به سمت صنعتی شدن است .
 

کریمی فیروزجایی اظهارداشت: در آینده  تمهیداتی از سوی دولت درخصوص ایجاد صنایع مربوط به خودرو ازجمله لوازم یدکی در مازندران در نظر گرفته شده است.
 

وی یادآورشد: شهرک های صنعتی نیز با یک سری مشکلات زیرساختی روبرو بودند که با کمک و حمایت ازسوی دولت این معضلات برطرف شد.
 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به ارقام پیش بینی شده در بودجه 89 و 90 به منظور حل مشکلات زیرساختی و زیربنایی صنعت استان اشاره کرد و افزود : با وجود این مسایل صنایع استان چشم انداز روشنی را پیش رو خواهند داشت.
 

کریمی فیروزجایی خاطرنشان کرد: عزم عمومی مدیران دولتی باید درجهت رشد صنعتی شدن مازندران درابعاد مختلف باشد.
 

وی با بیان اینکه ورود سرمایه گذاران علاقه مند به تکنولوژی هایتک امروزه یکی از حوزه های صنعتی که باید مدیران به ان وارد شوند ادامه داد: شهرک های فناوری درمازندران به دلیل کمبود زمین، مسایل زیست محیطی و وجود موانعی به دلیل عوامل منابع طبیعی در آینده یکی از جهت گیری ها در استان به سوی صنایع هایتک خواهدبود.
منبعتاريخ : 89/12/15 | 22:26 | نویسنده : |

پیام تبریک کریمی فیروزجایی به مناسبت روز درختکاری:

روز درختکاری و هفته منابع طبیعی بر جنگلبانان و جنگل نشینان عزیز و دوستداران طبیعت و محیط زیست مبارک باد

همه ساله چنين روزي به عنوان روز درختکاري در ايران گرامي داشته مي شود . در جمهور ي اسلامي ايران به همين مناسبت و به منظور توجه دهي مردم به امر مهم درختکاري و حفظ منابع محيط زيست و زيست محيطي از پانزدهم تا بيست و دوم هر سال به نام هفته منابع طبيعي و روز درختکاري نام گذاري  شده است .
 
درختکاري يکي از سنن پسنديده در اسلام است که به کرات نسبت به آن در روايات تاکيد شده است :
 
پيامبرصلي الله عليه وآله :
مَن نَصَبَ شَجَرَةً و صَبَرَ عَلي حِفظِها والِقيامِ عَلَيها حَتّي تُثمِرَ كانَ لَهُ في كُلِّ شَي‏ءٍ يُصابُ مِن ثَمَرِها صَدَقَةٌ عِندَاللَّهِ
هر كس درختي بكارد و در نگهداري آن بكوشد تا ميوه دهد ، در برابر هرچه از آن ميوه به دست آيد ، پاداشي نزد خدا خواهد داشت
ميزان الحكمه ، ح 9143
 
پيامبرصلي الله عليه وآله :
إن قامَتِ السَّاعَةُ و فِي يَدِ أحَدِكُم فَسيلَةٌ ، فإنِ استَطاعَ أنْ لايَقومَ حَتّي يَغرِسَها ، فَليَغرِسْها
اگر قيامت فرا رسد و در دست يكي از شما نهالي باشد ، چنانچه بتواند برنخيزد تا آن را بكارد ، بايد آن را بكارد
كنزالعمّال ، ح 9056
 
پيامبرصلي الله عليه وآله :
ما مِن رَجُلٍ يَغرِسُ غَرساً إلاّ كَتَبَ اللَّهُ لَهُ مِنَ الأجرِ قَدرَ ما يَخرُجُ مِن ثَمَرِ ذلِكَ الغَرسِ
هر كه نهالي بكارد ، خداوند به مقدار ميوه‏اي كه از آن درخت به دست مي‏آيد ، در نامه اعمال او پاداش مي‏نويسد
كنزالعمّال ، ح 9057
 
امام صادق‏عليه السلام :
لاتَقطَعُوا الثِّمارَ فَيَبعَثَ اللَّهُ عَلَيكُم العَذابَ صَبًّا
درختان ميوه را قطع نكنيد كه خداوند بر شما عذاب فرو مي‏ريزد
الكافي ، ج 5 ، ص 294
 
امام صادق‏عليه السلام :
اِزرَعُوا و اغرِسُوا وَاللَّهِ ما عَمِلَ النّاسُ عَمَلاً اَجَلَّ و لاأطيَبَ مِنهُ
كشت كنيد و درخت بنشانيد ؛ به خدا قسم آدميان كاري برتر و پاك‏تر از اين نكرده‏اند
بحار الأنوار ، ج 103 ، ص 68

امام صادق در اين باره مي فرمايند : شش چيز است که مومن پس از مرگ از آنها بهره مند مي شود: فرزند صالح، مصحفي که از او بماند ، چاه آبي که حفر کرده باشد، آبي که جاري کند، سنت نيکي که بنهاد و در ختي که بکارد.

روايت شده است: حضرت علي (ع ) به ايجاد نخلستان بزرگي پرداختند و به دست مبارکشان آن را به بار نشاندند.
پيامبرصلى الله عليه وآله فرمود: هر کس درختى بکارد و در نگهدارى آن بکوشد تا ميوه دهد، در برابر هرچه از آن ميوه به دست آيد، پاداشى نزد خدا خواهد داشت.

پيامبرصلى الله عليه وآله همچنين فرمودند : هر که نهالى بکارد، خداوند به مقدار ميوه‏اى که از آن درخت به دست مى‏آيد، در نامه اعمال او پاداش مى‏نويسد.

همچنين امام صادق‏عليه السلام: درختان ميوه را قطع نکنيد که خداوند بر شما عذاب فرو مى‏ريزد.

در قرآن کريم بيش از بيست آيه قرآن  کريم به سر و راز رويش گياهان اشاره مي کند.

 تاريخ : 89/12/15 | 13:15 | نویسنده : |

برنامه های دکتر کریمی در :

۱۲/۱۲/۸۹

- تماشای مسابقات کشتی دانشجویان دانشگاههای بابل در دانشگاه نوشیروانی

- کارگروه دیوا در فرمانداری

- بررسی مشکلات پوستکلا و یادواره شهدای ناریوان به همراه مدیرکل روستایی استانداری

- افتتاح سالن ورزشی احمدچاله یی بهمراه فرماندار و مدیرکل تربیت بدنی

- بازدید نمایشگاه بهاره بهمراه فرماندار و مدیران بازرگانی و بانک ملی

- ستاد گتاب

 

۱۳/۱۲/۸۹

- بررسی مشکلات قرآن تالار - کلاریکلا و امیرده به همراه مدیرکل راه - معاون شرکت گاز استان - معاون سیاسی فرماندار و مدیران اجرایی

- محافل مردمی زوارده و بابلسر

- سخنرانی در یادواره شهدای گاوانکلا گتاب

 تاريخ : 89/12/14 | 13:19 | نویسنده : |

مديركل تربيت بدني مازندران: مازندران هر هفته شاهد افتتاح يك سالن ورزشي است

مديركل تربيت بدني مازندران گفت: به طور ميانگين هر هفته يك سالن ورزشي در مازندران افتتاح و يا كلنگ‌زني مي‌شود.به گزارش خبرگزاري فارس از بابل، امير پريچهره پيش از ظهر امروز در مراسم افتتاح سالن ورزشي چند منظوره روستاي احمد چاله پي بابل اظهار داشت: در طي سه هفته گذشته سه سالن ورزشي در مازندران به بهره‌برداري رسيد.

امير پريچهره از افتتاح سالن ورزشي روستاي الله رودبار بابل ظرف چند روز آينده خبر داد و افزود: به طور ميانگين هر هفته يك سالن ورزشي در مازندران افتتاح و يا كلنگ‌زني مي‌شود.
وي با تقدير از حمايت‌هاي نماينده مردم بابل در مجلس افزود: علي كريمي يكي از نمايندگان فعال مازندران و شهرستان بابل است كه در تسريع عمليات پروژه‌هاي ورزشي حمايت بسيار خوبي از تربيت بدني مازندران به عمل آورده است.
دهيار روستاي احمد چاله پي نيز اظهار داشت: زمين سالن ورزشي چند منظوره احمد چاله پي در سال 75 از سوي خير بزرگوار مرحوم محمد غفاري اهدا و در زمان مسئولان تربيت بدني وقت كلنگ‌زني شده است.
امرالله پوراسماعيل افزود: با توجه به اينكه عمليات خاكبرداري و گودبرداري اين سالن ورزشي در زمان فعاليت مسئولان تربيت بدني وقت انجام شده بود اما به دليل نبود اعتبارات لازم اين پروژه تا سال 83 مسكوت ماند تا اينكه در سال 83 با فعاليت دهياري و حمايت دولت عمليات اجرايي اين پروژه مجددا آغاز شد.
وي بيان داشت: بر اساس توافق‌نامه‌اي كه با اداره كل تربيت بدني مازندران به عمل آمد مقرر شد اين سالن با مشاركت 30 درصدي مردم و 70 درصدي دولت احداث شود كه اين سالن ورزشي با طول 42 و عرض 24 متر و با دارا بودن فضاي اداري در دو طبقه احداث شد.
پوراسماعيل تصريح كرد: سالن ورزشي احمد چاله پي در زميني به مساحت يك هزار و 8 متر مربع از سال 84 آغاز و در سال 89 با اعتباري بالغ بر 198 ميليون تومان به بهره‌برداري رسيد.
وي در پايان بيان داشت: 50 ميليون تومان اعتبار اين سالن ورزشي از طريق خودياري مردم تامين شده است.تاريخ : 89/12/13 | 19:37 | نویسنده : |

در سال 90؛ بودجه عمراني كشور 2 برابر شده است

خبرگزاري فارس: نماينده مردم بابل در مجلس گفت: در سال 90 با آزاد‌سازي حامل‌هاي انرژي بودجه عمراني كشور دو برابر شده است.

به گزارش خبرگزاري فارس از بابل، علي كريمي فيروزجايي پيش از ظهر امروز در مراسم افتتاح سالن ورزشي چند منظوره روستاي احمد چاله پي بابل اظهار داشت: در دولت‌هاي نهم و دهم فضاي كار و تلاش و فعاليت‌هاي عمراني در سطح شهر و روستاها چند برابر شده است و بسياري از كمبودهاي موجود در روستاهاي بابل كه بايد 20 سال قبل پيگيري و رفع مي‌شد در اين دولت‌ها در حال پيگيري و رفع شدن است.
وي از دو برابر شدن بودجه‌هاي عمراني كشور در سال 90 خبر داد و افزود: با آزادسازي حامل‌هاي انرژي درآمدهايي كه به دست مي‌آيد بخشي صرف زيرساخت‌هاي ورزشي كشور مي‌شود.
كريمي تصريح كرد: شهرستان بابل به دليل بي‌توجهي و عدم پيگيري مسئولان از 20 سال قبل تاكنون داراي مشكلات زيادي در بخش راه، آب و گاز است و خانوارهاي روستايي بابل كه از 20 سال قبل بايد صاحب گاز مي‌شدند ظرف دو سال گذشته عمليات گازرساني به روستاهاي بابل آغاز شده و تاكنون مردم ولايي اين شهرستان از نعمت گاز بي‌بهره هستند.
عضو خانه ملت افزود: يكي از درخواست‌هاي اصلي مردم احمدچاله پي تعريض جاده اصلي اين منطقه تا متي كلا بوده است كه در حال حاضر پيمانكار اين پروژه با انعقاد قرارداد يك ميليارد توماني انتخاب شده و تعريض جاده احمدچاله پي كه كارهاي اوليه آن توسط مرحوم احمد پور رئيس راه و ترابري بابل انجام شده بود به زودي اجرايي مي‌شود.
كريمي افزود: با تعريض اين كمربندي جاده قديم به جاده جديد بابل آمل متصل مي‌شود.
وي از گازدار شدن روستاي احمد چاله پي بابل در سال 90 خبر داد و افزود: در حال حاضر پيمانكار شركت گاز در اين منطقه انتخاب شده و در سال 90 اين روستا از نعمت گاز بهره مند مي‌شوند.
كريمي در اين جلسه با اهداي يك تشك كشتي به ورزشكاران اين روستا از حمايت تربيت بدني مازندران براي تخصيص بودجه بيشتر در سال 90 خبر داد.

منبع تاريخ : 89/12/13 | 19:22 | نویسنده : |

برنامه های دکتر کریمی در پنجشنبه 12 اسفند

- ساعت ۱۳ کارگروه دیوا در فرمانداری

- بررسی مشکلات پوستکلا + یادواره شهدای ناریوران + افتتاح سالن ورزشی احمدچاله پیتاريخ : 89/12/11 | 21:49 | نویسنده : |

اعتبارات در نظر گرفته شده برای بخش آموزش ناچیز است

نوراله حیدری دستنائی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با بیان اینکه در نشست امروز (یکشنبه هشتم اسفندماه) کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، لایحه بودجه سال 90 مورد ارزیابی قرار گرفت، گفت: بعد از برگزاری رای گیری و تعیین آقایان دوگانی آغچغلو و کریمی فیروزجایی برای حضور در کمیسیون تلفیق، کلیات لایحه بودجه مورد بررسی نمایندگان این کمسیسون قرار گرفت.

منبعتاريخ : 89/12/10 | 13:37 | نویسنده : |

اطلاعیه

مراسم روز مهندسی در دانشگاه نوشیروانی بابل

امروز دوشنبه ۹ اسفند ماه ساعت ۱۷

به همراه صومعلو معاون وزیر مسکنتاريخ : 89/12/09 | 13:40 | نویسنده : |

دکتر کریمی در :

دوشنبه  ۹/۱۲/۸۹

- حضور در برنامه تلویزیونی روز از نو شبکه ۲ سیما با موضوع سالروز تاسیس امور تربیتی

- بررسی بودجه ۹۰ در کمسیون آموزش

- مراسم روز مهندسی در دانشگاه نوشیروانی و بازدید مسکن مهر بابل بهمراه مهندس صومعلو معاون وزیر مسکنتاريخ : 89/12/09 | 0:52 | نویسنده : |

تدوين 8 آيين‌نامه جديد حمايت از مدارس غيردولتي

مديركل مدارس غيردولتي وزارت آموزش و پرورش از تدوين هشت آيين‌نامه جديد حمايت حمايت از مدارس غيردولتي در دولت خبر داد.

به گزارش خبرگزاري فارس از بابل، ابوطالب حافظي در جلسه رسيدگي به مشكلات مدارس غيردولتي شهرستان بابل با تقدير از نماينده مردم بابل در مجلس اظهار داشت: علي كريمي يكي از حاميان اصلي رشد و توسعه فعاليت‌هاي آموزشي و پرورش استان مازندران و شهرستان بابل در كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس بوده است و تاكنون با كمك اين نماينده ساعي بسياري از مشكلات آموزشي مازندران و بابل برطرف شده است.
وي با اشاره به اينكه هنر مدرسه‌داري به مراتب مشكل‌تر از هنر مملكت‌داري است، افزود: امروزه اداره كردن يك مدرسه به مراتب مشكل‌تر از چند وزارتخانه است و تمام سعي دولت تلاش براي حل مشكلات موجود آموزشي و پرورشي است.
حافظي از تدوين هشت آيين‌نامه جديد حمايت از مدارس غيردولتي در دولت خبر داد و افزود: با تأييد آموزش و پرورش مدارس غيردولتي در زمينه‌هاي كاربري آموزشي و غيرآموزشي در محلات ايجاد مي‌شود.
وي با اشاره به اينكه كارگروه مطالبات حقوق مدارس غيردولتي در بابل تشكيل شود، افزود: بر اساس آيين‌نامه دولت كه در مجلس نيز به تصويب رسيده است، آموزش و پرورش مجاز است تا ساختمان‌ها و زمين‌هاي مازاد بر نياز خود را به مدارس غيردولتي اجاره داده يا به فروش رساند و با توجه به اينكه شايد قيمت كارشناسي ملك گران باشد در صورت فروش خريدار مبلغ 50 درصد را به صورت نقدي و بقيه را در اقساط سه ساله پرداخت مي‌كند.
حافظي تصريح كرد: آموزش و پرورش در برنامه پنج ساله چهارم 200 ميليارد تومان به مدارس غيردولتي پرداخت كرده كه از اين مبلغ بيش از 11 ميليارد تومان به دانش‌آموزان بي‌بضاعت اختصاص يافته است.
وي از اعزام 11 هزار نيرو به مدارس غيردولتي خبر داد و افزود: در سال جاري از سوي آموزش و پرورش به تمام مدارس غيردولتي يك نفر به عنوان مدير و يا معاون اعزام شده است.
حافظي در پايان خاطرنشان كرد: بر اساس ماده 16 قانون اساسي برخورداري مدارس غيردولتي از امكانات و تجهيزات آموزشي با مدارس دولتي مساوي است.
منبع / منبع : مهر / جام جمتاريخ : 89/12/08 | 9:47 | نویسنده : |

نظرات دکتر کریمی فیروزجایی پیرامون ادغام وزارت علوم و آموزش و پرورش:

تاريخ : 89/12/08 | 8:46 | نویسنده : |

دکتر کریمی در 5 و 6 اسفند

۵/۱۲/۸۹

-جبهه پیروان و جامعه اسلامی فرهنگیان با حضور وزیر ارشاد

- مراسم  روز مهندسی در بنیاد حریری

- جلسه با مدیران و موسسات مدارس غیردولتی

- سخنرانی در جمع نمازگراران مسجد امام مجتبی ع چهارشنبه پیش

- یادواره شهدای ملامحله امیرکلا

- جلسه با ۸۰ نفر از فعالان سیاسی و مذهبی در شهرک کاظمبیکی

- سرکشی به هیات کشتی بابل

- محافل مردمی در احمدچاله بی و مهدی آباد 

 

۶/۱۲/۸۹

- پیاده روی خانوادگی و کلنگ زنی سالن ورزشی درازکلا

- مراسم درختکاری بزچفت

- افتتاح سالن ورزشی سیدکلا و نمایندگی ثبت احوال بابلکنار به همراه مدیران اجرایی

- جلسه جامعه اسلامی فرهنگیان و بررسی مشکلات خرد ونکلا به همراه فرماندار-مدیرکل آموزش و پرورش و مدیران اجرایی

- محافل مردمی در امیرده- زرپوران - سادات محله و فیضیهتاريخ : 89/12/07 | 0:32 | نویسنده : |

با پیگیری دکتر کریمی :

پروژه های زیر در جداول لایحه بودجه ۹۰ قرار گرفت :

- مطالعه و احداث سد سجادرود

- راه آهن شیرگاه به بابل

- جاده شیخ موسی یه لرور

- تعریض جاده قدیم آمل

- ادامه شبکه فاضلاب بابل و امیرکلا

- دانشکده برق و ...تاريخ : 89/12/05 | 11:55 | نویسنده : |
<< مطالب جدیدتر         مطالب قدیمی‌تر >>


.: Weblog Themes By SlideTheme :.