X
تبلیغات
وبلاگ دكتر علی کریمی فیروزجایی

وبلاگ دكتر علی کریمی فیروزجایی

نماینده مجلس هشتم از حوزه انتخابیه شهرستان بابل ( استان مازندران)

اطلاعیه

برنامه بامدادی  روز از نو : فردا ساعت ۱۵ : ۷ صبح از شبکه ۲ سیما

با حضور دکتر کریمی

[ 90/02/06 ] [ 22:46 ] [ ]

[ ]

کریمی‌فیروزجایی با تشریح کم‌آبی شدید شهرستان بابل:

انتقال آب سد البرز به بابل پایان‌بخش بسیاری از سختی‌هاست
نماینده مردم بابل با بیان اینکه مشکلات کم‌آبی شهر بابل از دوره‌های گذشته تا الان ادامه داشته است، گفت: انتقال آب از سد البرز به شهر بابل تمام مشکلات کم‌آبی را برطرف می‌کند.
"علی کریمی‌فیروزجایی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، گفت: یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های مردم مشکل کم‌آبی بوده که تا الان هم ادامه داشته است.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی، افزود: در بحث مدیریت منابع آبی به عنوان یکی از گام‌های موثر در کاهش هدررفت آب در سال‌های قبل شاهد تحول چشمگیری نبودیم.

کریمی افزود: به عنوان نمونه در بابل که دارای یک رودخانه بزرگ به نام بابل‌رود و دورودخانه به نام‌های آق‌رود و ارباب‌رود است هنوز برنامه جدی برای استفاده بهینه از آب‌ها وجود ندارد.

وی در ادامه اظهار داشت: میانگین کشوری در بحث سد‌سازی و مهار آب‌های سطحی 35 درصد است؛ اما متاسفانه در استان مازندران این میانگین به ده درصد رسیده است.

 نماینده بابل تصریح کرد: با توجه به اینکه سد البرز افتتاح شده و حدود صد میلیون متر مکعب آب در خود جای داده است، امیدواریم تا دو ماه آینده انتقال آب از سد البرز به شهر بابل صورت بگیرد تا شاهد از بین رفتن معضل کم‌آبی در این شهر باشیم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات در مجلس خاطرنشان کرد: از مشکلات دیگر این شهر، وجود شبکه‌های فرسوده آبرسانی است که باتوجه به اعتبارات تخصیصی، میزان اندکی در طول سال قابل اصلاح خواهد بود که در سال 89 حدود سه هزار متر اصلاح شبکه آبرسانی در بابل اجرا شده است.

این در حالی است که شهر بابل دارای نیاز آبی هزار و 175 لیتر در ثانیه بوده که به دلیل محدودیت تامین،400 لیتر در ثانیه با کمبود آب مواجه است
منبع

[ 90/02/05 ] [ 0:31 ] [ ]

[ ]

برنامه های دکتر کریمی فیروزجایی در اردیبهشت 90:

۱/۲/۹۰

- دو جلسه نهایی کمسیون تلفیق

- رسیدگی به مشکلات حیدرکلا به همراه معاون عمرانی استاندار - فرماندار و مدیران اجرایی

- تجلیل از اساتید دانشگاه پیام نور به همراه قائم مقام دانشگاه مرکزی پیام نور کشور

- بررسی مشکلات تاکسیرانی با حضور نمایندگان خطوط

- نشست با جمعی از فرهنگیان بابل

۲ و ۳ اردیبهشت :

- بازدید و مکان یابی پروژه دانشگاه پیام نور

- مراسم پدر ۴ شهید نجاریان

- ملاقات مردمی ۳ ساعته

- محافل مردمی در کوی اتحاد-درازکلا- مرزناک - سرون محله و ...

- ملاقات جداگانه با رئیس سازمان دامپزشکی کشور - معاون امور دام وزیر جهاد -مدیرعامل شرکت پشتیبانی دام کشور - مدیرکل بهداشت مدارس و رئیس کانون کشوری مهد کودک ها

[ 90/02/03 ] [ 9:52 ] [ ]

[ ]

رئيس كميته آموزش و پرورش مجلس در گفت‌وگو با فارس:

5 درصد از بودجه ارتقاء شاخص‌هاي فرهنگي به ورزش دانش‌آموزي اختصاص يافت
خبرگزاري فارس: رئيس كميته آموزش و پرورش مجلس با بيان اينكه بودجه ارتقاء شاخص‌هاي فرهنگي استان‌ها تعيين درصد شد و 15 درصد از اين محل به ورزش اختصاص پيدا كرد، گفت: از اين ميزان 5 درصد به وزارت آموزش و پروش براي فعاليت‌هاي زيرساختي ورزش دانش‌آموزي تعلق گرفت.

علي كريمي فيروزجايي در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي باشگاه خبري فارس «توانا» با بيان اينكه در آخرين بررسي كميسيون تلفيق مجلس شوراي اسلامي، بودجه ارتقاء شاخص‌هاي فرهنگي استان‌ها تعيين درصد شد و مقرر شد از اين بودجه اختصاص يافته به حوزه‌هاي علميه، مساجد و برخي نهادهاي فرهنگي و مذهبي، 15 درصد به ورزش اختصاص پيدا كند، اظهار داشت: از اين ميزان 10 درصد به وزارت ورزش و 5 درصد به وزارت آموزش و پروش براي فعاليت‌هاي زيرساختي ورزش دانش‌آموزي تعلق گرفت.

وي عنوان كرد: چندي پيش نيز دستگاه‌ها مكلف شده بودند تا يك درصد از بودجه خود را به ورزش اختصاص دهند و تعيين شد كه 20 صدم درصد از آن يك درصد به فعاليت‌هاي ورزشي وزارت آموزش و پرورش اختصاص يابد.

رئيس كميته آموزش و پرورش مجلس شوراي اسلامي گفت: بر اين اساس بخشي از بودجه عمراني به ساخت سالن‌هاي ورزشي اختصاص مي‌يابد.

* دو وزارتخانه ورزش و آموزش و پرورش ادغام شود

وي افزود: بهترين مكان براي توسعه ورزش، آموزش و پرورش است چراكه دوره جواني براي امر ورزش دير است و ورزش بايد از سنين نوجواني و كودكي آغاز شود.

كريمي با بيان اينكه ورزش دانش‌آموزي، ورزش پايه و زيربنايي كشور است، گفت: اگر قرار است در سطوح ملي و بين‌المللي ورزش قهرماني در دنيا جايگاهي را به دست آوريم لازمه‌اش توجه به ورزش دانش‌آموزي است.

وي بيان كرد: با توجه به اينكه مصلحت و سياست كلي كشور تعديل و كوچك سازي دولت است، پيشنهادم مي‌كنم وزارتخانه‌هاي ورزش و آموزش و پرورش با هم ادغام شود و برنامه‌ريزي‌هاي حوزه تربيت بدني به وزارت آموزش و پروش داده شود تا بتوان از توان خوب معلمان در اين زمينه استفاده كرد.

زئيس كميته آموزش و پرورش مجلس عنوان كرد: در صورت ادغام دو وزارتخانه ياد شده، فضا‌هاي ورزشي كه در آموزش و پرورش ساخته مي‌شود در وقت اداري در اختيار مدرسه و بعد از آن براي انجام فعاليت‌هاي ورزشي در اختيار مردم قرار داده مي‌شود تا عموم مردم هم بتوانند از اين فضا‌هاي ورزشي استفاده كنند.

منبع

[ 90/02/03 ] [ 9:47 ] [ ]

[ ]

اطلاعیه

انالله و انا الیه الراجعون

تشییع پیکر حاج یعقوب نجاریان پدر بزرگوار شهیدان والامقام : مهدی-محمود-احمد و عباس نجاریان روز شنبه ساعت ۱۰صبح از بیمارستان شهید یحیی نژاد بابل به سمت آستان مقدس امامزاده قاسم (ع) . از عموم مردم شهیدپرور و ولایت مدار بابل برای وداع با این محب اهل بیت (ع) و اسوه صبر و استقامت  دعوت به عمل می آید.

                                                              دفتر علی کریمی فیروزجایی

 

[ 90/02/03 ] [ 0:5 ] [ ]

[ ]

اطلاعیه

بررسی مشکلات حیدرکلا

با حضور دکتر کریمی - مهندس هاشمی معاون عمرانی استاندار-مهندس افشار فرماندار و مدیران برق-آب-تربیت بدنی و ...

پنج شنبه ۱ اردیبهشت ۹۰ - ساعت ۱۸  - مسجد صاحب الزمان (عج)

[ 90/01/31 ] [ 21:56 ] [ ]

[ ]

کریمی فیروزجایی خبر داد:

اتمام طرح‌های عمرانی، مهم‌ترین اولویت مازندران در سال 90

کریمی فیروزجایی، نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی گفت: الویت ما در استان و حوزه انتخابی در بخش مربوط به طرح‌های عمرانی، طرح‌های نیمه تمام و اجرایی کردن مصوبات سفر سه‌گانه هیأت محترم دولت به این استان است. 

"علی کریمی فیروزجایی" در گفت‌وگو با وارش در باره افزایش 20 درصدی اعتبار استان مازندران افزود: با توجه به افزایش اعتبار استان مازندران، بیشتر این اعتبار را در حوزه عمرانی صرف خواهیم کرد، به همین علت اولویت با طرح‌های عمرانی نیمه‌تمامی است که از پیش باقی مانده‌اند و باید در امسال به پایان برسند.

نماینده مردم شهرستان بابل در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین از دیگر برنامه‌های ما در سال90 اجرایی کردن مصوبات سفر سه گانه هیئت دولت به این استان است که باید به پایان برسند.

وی تأکید کرد: یکی از طرح‌های نیمه تمامی که باید در سال 90 به پایان برسد، اتمام جاده فیروزکوه و هراز است که با اتمام آن مشکلات حمل‌ونقل استان حل خواهد شد.

نماینده مردم بابل ادامه داد: دومین طرح که از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و جزو بزرگ‌ترین طرح‌های عمرانی استان محسوب می‌شود اتمام بزرگراه ساحلی در استان مازندران است که این بزرگراه غرب استان مازندران را به شرق آن متصل می‌کند.

این نماینده افزود: یکی دیگر از مسائلی که باید به آن رسیدگی شود، حل مشکلات روستاها است. همان طور که می‌دانید بسیاری از روستا‌های استان مازندران از مشکلات زیادی برخوردارند از جمله نبود آب شرب، گاز و راه‌های روستایی، که باید به آنها رسیدگی شود.

کریمی فیروزجایی اظهار کرد: الویت دیگری که از اهمیت زیادی در استان مازندران برخوردار است، اتمام طرح سد‌های نیمه تمامی است که از قبل باقی مانده‌اند و آغاز عملیات ساخت سد جهت مهار آب‌های سطحی است تا بتوان از آن برای کشاورزی و تامین آب شرب استان استفاده کرد.

منبع

[ 90/01/31 ] [ 21:53 ] [ ]

[ ]

رئيس كميته آموزش و پرورش مجلس در گفت‌وگو با فارس خبر داد:

افزايش بودجه سال 90 آموزش و پرورش به 15 هزار ميليارد تومان
رئيس كميته آموزش و پرورش و عضو كميسيون تلفيق مجلس از افزايش بودجه سال 90 وزارت آموزش و پرورش به 15 هزار ميليارد تومان بر اساس تصميم اين كميسيون خبر داد.
علي كريمي فيروزجايي در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي باشگاه خبري فارس «توانا» با اشاره به بررسي بودجه سال 90 وزارت آموزش و پرورش در كميسيون تلفيق اظهار داشت: بر اساس جمع‌بندي اين كميسيون 220 ميليارد تومان به اعتبارات عمراني آموزش و پرورش افزوده شد كه با اين افزايش، در مجموع يك هزار و 120 ميليارد تومان براي برنامه‌هاي عمراني آموزش و پرورش در سال 90 اختصاص يافته است.

وي افزود: با اين اعتبار وزارت آموزش و پرورش مي‌تواند در سال 90 براي احداث واحد‌هاي آموزشي جديد، تخريب و بازسازي فضاهاي آموزشي فرسوده به ويژه در مناطق محروم و روستاها و نيز مقاوم‌سازي ساختمان‌هاي آموزشي يك حركت جهشي انجام دهد؛ علاوه بر آن، كمك‌هاي خيّرين نيز كنار آموزش و پرورش خواهد بود.

* احياي "تربيت معلم " با به‌كارگيري دانشجويان فعلي مراكز تربيت‌ معلم

كريمي فيروز‌جايي گفت: بر اساس تصميم كميسيون تلفيق در سال 90 موضوع احياي مراكز تربيت معلم به آموزش و پرورش تكليف خواهد شد كه بر اين اساس مقرر شد تا "قانون متعهدين خدمت در وزارت آموزش و پرورش " مصوب 8 خرداد 69 در سال 90 به طور كامل اجرا شود.

رئيس كميته آموزش و پرورش مجلس ادامه داد: تاكنون امكان فراهم ‌شدن تعهد استخدامي و به كارگيري دانشجويان فعلي مراكز تربيت معلم وجود نداشته است كه با تصميم اتخاذشده در كميسيون تلفيق، اين مشكل را در لايحه بودجه 90 حل كرده‌ايم و آموزش و پرورش مي‌تواند از ميان دانشجويان تربيت معلم افرادي را با تعهد استخدامي به كار گيرد كه اين حركت همزمان با طرح تشكيل "دانشگاه ويژه فرهنگيان " و براي تأمين نيروي انساني آموزش و پرورش انجام شده است.

وي عنوان كرد: به‏جز اختصاص محلي از اعتبارات براي پرداخت پاداش پايان خدمت فرهنگياني كه بر اساس قانون بازنشستگي پيش از موعد كاركنان دولت، از آموزش و پرورش خارج مي‌شوند، در ساير سرفصل‌ها تقاضاي جديدي از آموزش و پرورش مطرح نشده است.

كريمي فيروز‌جايي در رابطه با ميزان افزايش اعتبارات آموزش و پرورش در كميسيون تلفيق گفت: بر اساس تصميم كميسيون تلفيق مجموع اعتبارات جاري و عمراني وزارت آموزش و پرورش در سال 90، حدود 15 هزار ميليارد تومان مصوب شده است كه يك هزار و 120 ميليارد تومان از آن به بخش عمران شامل احداث فضاهاي آموزشي جديد و تخريب و بازسازي يا مقاوم‌سازي فضاهاي فرسوده اختصاص دارد؛ همچنين، در داخل اعتبارات جاري نيز مبالغي براي توسعه و تجهيز و تأمين امكانات سخت‌افزاري آموزش و پرورش در نظر گرفته شده است.

به گزارش توانا، در لايحه اوليه ارائه شده از سوي دولت به مجلس، اعتبارات وزارت آموزش و پرورش براي سال 90، 12 هزار و 313 ميليارد تومان در نظرگرفته شده بود.

منبع

[ 90/01/30 ] [ 23:51 ] [ ]

[ ]

فیروزجایی با اشاره به مصوبات کمیسیون تلفیق:

220 میلیارد تومان به بودجه عمرانی آموزش و پرورش اضافه شد
عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی، از افزایش 220 میلیارد تومانی اعتبار عمرانی آموزش و پرورش در بودجه 90 در کمیسیون متبوعش خبر داد.
"علی کریمی‌فیروزجایی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، مصوبات کمیسیون تلفیق درباره بودجه آموزش و پرورش و وزارت علوم را راضی‌کننده عنوان کرد و افزود: احیای مراکز تربیت معلم که سال‌ها خواسته آموزش و پرورش بود، خوشبختانه در کمیسیون تلفیق مصوب شد.

نماینده مردم بابل در مجلس، اظهار کرد: قانون احیای مراکز تربیت معلم و قانون متعهدین به خدمت در آموزش و پرورش مصوب خرداد سال 69 در سال 90 اجرا خواهد شد و آموزش و پرورش می‌تواند با استناد به این مصوبه از دانشجویان مراکز تربیت معلم که 15 هزار نفر هستند با گرفتن تعهد از آنها، به استخدامشان مبادرت کند.

این عضو هیات کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با بیان اینکه بودجه عمرانی آموزش و پرورش نیز جهش خوبی در سال 90 خواهد داشت، تصریح کرد: اعتبار این وزارتخانه در لایحه بودجه، 780 میلیارد تومان بود که کمیسیون تلفیق 220 میلیارد تومان دیگر اضافه کرد، 120 میلیارد تومان نیز در بودجه عمومی برای آموزش و پرورش دیده شده است که در مجموع بودجه عمرانی این وزارتخانه به یک هزار و 120 میلیارد تومان رسید.

وی در ادامه افزود: برای تامین مبلغ مورد نیاز آموزش و پرورش برای پرداخت پاداش برخی از همکارانی که تقاضای بازنشستگی پیش از موعد دارند، مصوب شد که از محل فروش سهام و اموال شرکت‌های دولتی این منابع تامین شود.

کریمی‌فیروزجایی همچنین به مصوبات مربوط به وزارت علوم اشاره کرد و گفت: 2 کمک جدی به صندوق رفاه دانشجویان شد، در واقع تسهیلاتی که در سال‌های 85 تا 88 به دانشجویان پرداخت شده است، 50 درصد آن به عنوان کمک به صندوق بازگردانده شد.
منبع

[ 90/01/30 ] [ 23:49 ] [ ]

[ ]

جملات زيبا ويژه ايام فاطميه (س)

خزان زود هنگام و کبود شدن یاس بوستان پیامبر ، تسلیت باد … علی کریمی فیروزجایی

 

ما زنده به لطف و رحمت زهرائیم / مامور برای خدمت زهرائیم

روزی که تمام خلق حیران هستند / ما منتظر شفاعت زهرائیم

.

.

عمریست رهین منت زهرائیم / مشهور شده به عزت زهرائیم

مُردیم اگر به قبر ما بنویسید / ماپیر غلام حضرت زهرائیم . . .

.

.

کدامین شب از آن شب تیره تر بود / که زهرا حایل دیوار و در بود

شبی کاندر هجوم تیغ بیداد / سرت را سینه زهرا سپر بود . . .    یا فاطمه (س)

[ 90/01/29 ] [ 23:9 ] [ ]

[ ]

کمسیون تلفیق با پیشنهاد کریمی فیروزجایی موافقت کرد :

احیای مراکز تربیت معلم : قانون متعهدین خدمت آموزش و پرورش مصوب سال  ۶۹ در سال ۹۰ قابل اجرا می باشد.  / فروردین۹۰

[ 90/01/29 ] [ 11:19 ] [ ]

[ ]

دیدار های دکتر کریمی فیروزجایی در روزهای اخیر:

۲۷/۱/۹۰

- ملاقات و گفتگوی یکساعته با دکتر حاجی بابایی و بررسی بودجه و مشکلات آموزش و پرورش و پیگیری مسائل مربوطه

۲۸/۱/۹۰

- ملاقات اختصاصی دکتر کریمی با رئیس جمهور محترم و طرح مسائل ملی و منطقه ای و اخذ دستور مشکلات جاده ای و آب بابل

 

[ 90/01/28 ] [ 23:23 ] [ ]

[ ]

پیام تبریک

اگر زینب نمی آمد چه میشد / بهار کربلا کامل نمی شد
اگر بلبل هوای گل نمی کرد / گل از بی حرمتی پژمرده می شد
محبت در کجا ابراز می گشت / پرستاری پرستاری نمی شد

خجسته ولادت باسعادت الگوی پرستاران و روز پرستار مبارک


                                                                                          علی کریمی فیروزجایی

[ 90/01/20 ] [ 10:12 ] [ ]

[ ]

برنامه های دکتر کریمی در 18 فروردین :

- کمسیون تلفیق

- مراسم تجلیل از ۲۳۸ مدال اور المپیادی بابل در دبیرستان پورنگ به همراه مهندس سحرخیز معاون وزیر آموزش و پرورش - فرماندار و مدیران استان و شهرستان

- جلسه هم اندیشی با فرماندار و بخشداران

- بررسی مشکلات شرکت های تولید شن و ماسه بابل به همراه مدیرکل تعزیرات مازندران

[ 90/01/19 ] [ 11:27 ] [ ]

[ ]

کریمی فیروزجایی: نخبگان علمی پرچمدار جهاد اقتصادی هستند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه نخبگان پرچم داری جهاد اقتصادی را بر عهده دارند گفت: امروز وظیفه ما تبدیل علم به دست آمده به ثروت است که پیشرفت اقتصادی را خواهد داشت.
"علی کریمی فیروزجایی" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) اظهار داشت:جهاد اقتصادی باید در عرصه های مختلف صورت گیرد که یکی از این حوزه های تاثیر گذار حوزه علم و فناوری است.

نماینده مردم بابل درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تولید ثروت باید بر محور و مدار علم وفناوری باشد گفت: اگر بناست جمهوری اسلامی به چشم انداز متصور شده در سال 1404 برسد چاره ای جز توجه بیشتر به تولید علم و شوکوفایی استعدادهای جوانان ندارد.

وی تصریح کرد:شکی نیست که پیشرفت درعلم و فناوری به دنبال خود پیشرفت اقتصادی را خواهد داشت.

عضو ناظرهیات عالی گزینش با اشاره به افزایش میانگین رشد علمی کشور اظهار داشت: امروز وظیفه ما تبدیل علم به دست آمده به ثروت است که پیشرفت اقتصادی را خواهد داشت .

کریمی نخبگان و دانشگاهیان را پرچم دار جهاد اقتصادی دانست و گفت: دانشگاهیان باید با شناسایی فرصت‌ها و پتانسیل های موجود در کشور فرصت‌های نامحدودی را که در اختیار ما قراردارد به ورطه ظهوردرآورند تا در سال 90 شاهد شکوفایی اقتصادی ایران برمدار علم و فناوری باشیم.

منبع

[ 90/01/17 ] [ 22:9 ] [ ]

[ ]

کریمی فیروزجایی خبر داد:

تعیین 15 نماینده اصولگرا برای عضویت در کمیسیون ویژه جهاد اقتصادی
عضو هیئت رئیسه فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی نام کاندیداهای این فراکسیون را برای عضویت در کمیسیون ویژه جهاد اقتصادی اعلام کرد.
"علی کریمی فیروزجایی" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، راجع به جزئیات جلسه امروز هیئت رئیسه فراکسیون اصولگرایان مجلس، گفت: اعضا علاوه بر مرور مصوبات گذشته، برای تشکیل جلسه شورای مرکزی در روز یکشنبه - ۲۱ فروردین- تصمیم گیری کردند.

 جلیلی به جلسه شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان می‌رود

نماینده بابل تصریح کرد: شورای مرکزی در آن روز با حضور سعید جلیلی، دبیر شورای عالی امنیت ملی تشکیل جلسه می‌دهد تا در جریان آخرین تحولات منطقه قرار گیرد. همچنین این شورا درباره برگزاری نشست مجمع عمومی در روز یکشنبه- ۲۸ فروردین- اعلام نظر خواهد کرد.
وی افزود: شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان همچنین موضوع هدفمندی یارانه‌ها را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهد تا در صورت نیاز در جسله مجمع عمومی طرح شود.
این نماینده مجلس هشتم درباره دیگر تصمیمات هیئت رئیسه فراکسیون اصولگرایان، اظهار کرد: هیئت رئیسه نام اعضای پیشنهادی این فراکسیون را برای عضویت در کمیسیون ویژه جهاد اقتصادی تعیین کرد تا فردا نام آنها جهت رأی گیری در صحن علنی توزیع شود.
وی ادامه داد: "محمد رضا باهنر"، "احمد توکلی"، "الیاس نادران"، "غلامرضا مصباحی مقدم" و "علی اصغر زارعی" نمایندگان تهران، "محمد حسن ابوترابی فرد" نماینده قزوین، "رضا عبدالهی" نماینده ماهنشان، "محمد مهدی مفتح" نماینده رزن، "جعفر قادری" نماینده شیراز، "حمیدرضا فولادگر" نماینده اصفهان، "عباس رجایی" نماینده اراک، "سید حسین هاشمی" نماینده میانه، "محمد حسین فرهنگی" نماینده تبریز، "محمد سقایی" نماینده نی‌ریز و"علی اکبر آقایی مغانجویی" نماینده سلماس، ۱۵ نفری هستند که از سوی فراکسیون اصولگرایان برای عضویت در کمیسیون ویژه کاندیدا شدند.

روز دوشنبه 50 نفر از نمایندگان طرح تشکیل کمیسیون ویژه جهاد اقتصادی را به هیئت رئیسه مجلس ارائه دادند که با اکثریت آراء به تصویب رسید.
منبع

[ 90/01/17 ] [ 9:39 ] [ ]

[ ]

پيگيري براي افزايش امنيت شغلي دهياران

عضو فراكسيون اصولگرايان مجلس از پيگيري دولت و مجلس براي افزايش امنيت شغلي دهياران كشور خبر داد.

به گزارش شمال نیوز  علي كريمي فيروزجايي روز گذشته در همايش بررسي مشكلات دهياران بابل اظهار داشت: در سال جهاد اقتصادي، ظرفيت‌هاي اقتصادي كشور بايد در روستاها شناسايي و از بالقوه به بالفعل درآيد.
وي تصريح كرد: خلاصه ماموريت ما در روستاها براي تحقق اهداف رهبر، شناسايي ظرفيت اقتصادي است تا اين ظرفيت‌ها را از بالقوه به بالفعل درآورده و روستاها را براي خودگرداني و خودكفايي اقتصادي و به حركت در آوردن توليد اقتصادي و اجتماعي در ابعاد مختلف هدايت كنيم.
نماينده مردم بابل در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اتفاقات خاورميانه افزود: اتفاقات خاورميانه بسترساز رشد و توسعه فعاليت‌هاي اقتصادي در كشور ما‌ست كه بخش زيادي از اين اقتصاد در روستاها است بنابراين بايد بالندگي و پويايي را براي روستاها فراهم كنيم.
كريمي با اشاره به اينكه دهياران در روستاها بايد ظرفيت‌سازي كنند، افزود: نبايد نگاه دهياران به مسئولان باشد بلكه خود دهياران بايد ظرفيت‌سازي كنند و از امكانات موجود در آب‌بندان‌ها، كشاورزي و دامداري فرصتي را براي رونق اقتصادي، عمراني و آباداني در روستاها ايجاد كنند.
وي بيان داشت: بايد اعتبارات دولتي در زيرساخت‌هاي جاده‌اي بابل از جمله جاده گنج افروز، جاده شهيد صالحي، جاده قديم بابل آمل و جاده‌هاي بندپي كه بسيار حادثه‌خيز هستند هزينه شود كه در هفته اول فروردين به دليل حادثه‌خيز بودن جاده خوشرودپي بر اثر سانحه تصادف هفت نفر كشته شدند كه اين امر بسيار نگران‌كننده است.
كريمي با ابراز نگراني از قطع‌هاي مكرر آب در سطح شهر و روستاهاي بابل اظهار داشت: قطع پي‌در‌پي آب طي چند روز اخير در شهرستان بابل، آرامش مردم اين شهرستان را مختل كرده است كه اميدواريم با انتقال آب از سد البرز به شهرستان بابل مشكل آب شرب اين شهرستان برطرف شود.
وي از ايجاد امنيت شغلي دهياران كشور در آينده نزديك خبر داد و افزود: به شدت در دولت و مجلس امنيت شغلي دهياران را پيگيري كرده تا دهياران با داشتن امنيت شغلي مطمئن براي عمران و آباداني روستاها بيشتر تلاش كنند.
كريمي با اشاره به اينكه طي 16 سال گذشته شهرستان بابل از چرخه توسعه و عمران كشور عقب مانده است، افزود: در دولت‌هاي نهم و دهم استان مازندران و شهرستان بابل در كانون توجه دولت قرار گرفته است و در حال حاضر اقدامات بسيار خوبي براي توسعه راه، گاز و آب شهرستان بابل انجام شده است.

منبع

[ 90/01/12 ] [ 1:11 ] [ ]

[ ]

اقدامات و برنامه های کریمی فیروزجایی در نوروز 1390

۱ و ۲  فروردین ۹۰:

- سرکشی به خانواده سردار شهید سبزعلی خداداد - ۴شهید نجاریان  - ۳شهید داداشی ۲شهید گلیکانی -۲شهید شمس-۲شهیدعباسی-۲شهید زاهدپاشا و شهیدان کاظمی-رادفر و رجایی راد به همراه دکتر صمیمی مدیرکل بنیاد شهید و ایثارگران مازندران

- جلسه با خانواده های شهدای ورمتون و پاشا امیر برای بررسی ساماندهی گلزار شهدا

- ملاقات با آیت ا... فاضل و حاج آقا نقوی

 

۳ و ۴ فروردین :

- بازدید از ستاد تسهیلات سفر بابل به همراه معاون سازمان گردشگری کشور- مدیرکل گردشگری - معاون فرماندار و مدیران اجرایی

- سرکشی به خانواده شهدا عبدی - هلیدشت- مرتضی زاده امیرکلا بابلکنار و کریمی و ولیکله

- بررسی مشکلات زعفرانکلا بهمراه مدیران راه-جهاد-منابع طبیعی و ...

- محافل مردمی در معلم کلا - کشتله و جمازین

 ۵ و ۷ فروردین :

- افتتاح زمین ورزشی کتی سر لاله آباد

- سرکشی به اداره آموزش و پرورش بابل و بازدید ستاد اسکان فرهنگیان به همراه مدیرکل نوسازی مدارس

-مراسم هفت ابوی آقای محسنی معلم معاون فرماندار

- بازدید مرکز فنی و حرفه ای بابل به همراه مدیرکل فنی و حرفه ای مازندران

- سخنرانی در جمه نمازگزاران مسجد نوعلم

- محافل مردمی در محله پاسدران - اطاقسرا - جالرز - کلاریکلا و سید نظام الدین

- ملاقات با حاج آقا احمدی پدر معلم شهید ابوالحسن احمدی

 

۸ و ۹ فروردین :

- محافل مردمی در امیرکلا-ازارسی-سوربن-شهرک کاظم بیگی- شیاده و ...

- بازدید تعریض پیچ حادثه خیز خوشرویی و طرح های عمرانی ملامحله گتاب

- فینال مسابقات والیبال جام شهدای لغور به همراه دکتر ادیانی

۱۰ فروردین :

- همایش سه ساعته دهیاران و بخشداران با حضور سردار محمدی فرد معاون وزیر کشور - معاون سیاسی استاندار و مدیران استانی

- بررسی مشکلات صورت بهمراه مدیران کل امور روستایی و شرکت گاز استان

- دیدار با حاج آقا میراحمدی امام جمعه محترم بندپی شرق

- سخنرانی در نماز جماعت مسجد خورشیدکلا و ملاقات با حاج آقا میریان

- بازدید از دبیرستان الغدیر بهمراه مدیرکل مدارس غیر دولتی وزارت آموزش و پرورش

- حضور در مجلس ختم سومین روز پدر شهید عباستبار کوهپایه سرا

 

۱۱فروردین :

- بازدید زمین ورزشی و بررسی مشکلات خردونکلا به همراه معاون عمرانی فرماندار و مدیران اجرایی

- بازدید طرح مطالعه نوروزی مدارس بابل

- بازدید کارخانه نساجی قائمشهر

- فینال مسابقات فوتبال جام نوروز در بزرودپی

- نماز جماعت مسجد ولیعصر عج خوشرودپی و ملاقات با حاج آقا سعیدی

- سرکشی خانواده شهید ابراهیم زاده بورا

- جلسه ستاد بندپی غرب در پیترودپی - مهمان ویژه آقای مقبلی فرماندار پاکدشت

 

۱۲فروردین :

- بررسی مشکلات گرمیج و آقاملک لاله آباد و مراسم روز جمهوری اسلامی به همراه معاون عمرانی استاندار

- یادواره شهید مهدی نیا چوب بست گتاب

- فینال مسابقات جام بندپی در لدار و بابلکنار در مرزیکلا

- محافل مردمی در گلوگاه بندپی شرقی و بیشه سر

[ 90/01/03 ] [ 12:51 ] [ ]

[ ]

پيام نوروزى رهبر انقلاب: امسال «سال جهاد اقتصادی» است

مقام معظم رهبری ريال در پیام نورزوی خود ، ضمن تبریک عید سعید نوروز ، سال 1390 را سال "جهاد اقتصادی" نامیدند.

جهاد اقتصادی

متن کامل پیام را در ادامه بخوانید :   


ادامه مطلب

[ 90/01/01 ] [ 20:32 ] [ ]

[ ]

دکتر کریمی در14 الی 24 اسفند

- جلسات کمسیون تلفیق بودجه

- ملاقات های جداگانه با وزرای علوم - کار و تعاون و معاونین رئیس جمهور

- فراکسیون فرهنگیان با وزیر آموزش و پرورش

- جلسات علنی و کمسیون آموزش و تحقیقات

-هیات امنای دانشگاههای استان گلستان و کمسیون دائمی صندوق رفاه دانشجویان

جلسه با فرمانده نیروی زمینی سپاه

[ 89/12/27 ] [ 11:29 ] [ ]

[ ]

بودجه 90 اواخر فروردین وارد صحن مجلس می شود

ساری - خبرگزاری مهر: عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی کلیات بودجه 90 کل کشور در کمیسیون تلفیق قانون بودجه اظهار داشت: این بودجه، فروردین ماه 90 وارد صحن علنی مجلس خواهد شد.
به گزارش خبرنگار مهر، علی کریمی فیروزجایی پیش از ظهر پنجشنبه در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان مازندران در ساری افزود: بر اساس اهداف پیش بینی برنامه پنجم توسعه، 30 درصد تسهیلات ازدواج جوانان افزایش خواهد یافت.

وی خاطر نشان کرد: به منظور تحکیم بنیان خانواده برنامه های اساسی در حوزه مشاوره ای در دانشگاهها در برنامه پنجم توسعه دیده شده است.
 
نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دشمن از طریق تبلیغ فرقه های انحرافی به دنبال تزلزل افکار جوانان است تصریح کرد: گفتمان مهدویت به عنوان تفکر اثرگذار برای ارتقاء روحیه معنویت جوانان در دانشگاهها باید تقویت شود.
 
کریمی فیروزجایی بیان داشت: دبیرخانه گفتمان مهدویت در مازندران راه اندازی و ایده های اساسی این تفکر در سایر استانهای کشور تسری پیدا خواهد کرد.
 
سید علی اکبر طاهایی، استاندار مازندران با اشاره به اینکه واحد درسی "دانش و خانواده" در دانشگاهها باید تدریس شود گفت: مفاهیم قبل از ازدواج باید برای دانش آموزان مقطع متوسطه تبیین شود.
 
وی با بیان اینکه شناسایی دلایل افزایش طلاق در جامعه باید از طریق نهادهای فرهنگی مرتبط واکاوی شود افزود: برنامه های ترویجی ازدواج آسان در جامعه بیشتر تبلیغ شود.

منبع خبر

[ 89/12/27 ] [ 11:22 ] [ ]

[ ]

یک خبر

با حکم معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور علی کریمی فیروزجایی به عضویت هیات امنای دانشگاه های استان های مازندران و گلستان درآمدند.

[ 89/12/24 ] [ 9:18 ] [ ]

[ ]

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی :

 ورود به تکنولوژی هایتک از جهت گیری های مازندران درآینده است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: تکنولوژی هایتک از جهت گیری های استان درآینده است که باید مدیران به آن ورود پیدا کنند.
 

 علی کریمی فیروزجایی در گفتگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه مازندران، اظهارداشت:به دلیل ممنوعیت سرمایه گذاری صنعتی در سال های اولیه انقلاب اسلامی در استان اقدامات زیربنایی و اساسی درجهت گسترش صنعت به عمل نیامد.
 

وی ادامه داد: آنچه که طی 16سال گذشته توسط دولت های سازندگی و اصلاحات در مازندران به عمل امد اغلب فعالیت های جسته گریخته ای بود که  توسط شهرک های صنعتی دراستان اتفاق افتاد.
 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باسفر هیئت دولت به مازندران و ضبط مصوبه دولت درخصوص سرمایه گذاری صنعتی اقدامات خوبی دراین خصوص دراستان انجام شده است.
 

کریمی فیروزجایی خاطرنشان کرد: با احداث کارخانه خودروسازی بابل و کلنگ زنی کارخانه خودرو سازی در ساری گام های اولیه برای رسیدن به جایگاه صنعتی دراستان فراهم شده است.
 

وی افزود: هرچند مسایل مربوط به محیط زیست و منابع طبیعی استان از اولویت های اساسی است اما بهره مندی از صنعت در مازندران نیز بسیار مهم می باشد.
 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ایجاد صنایع تبدیلی ، کشاورزی ، اموردام و آبزی پروری و تولید نهاده های کشاورزی در استان از دیگر جهت گیری های اساسی به سمت صنعتی شدن است .
 

کریمی فیروزجایی اظهارداشت: در آینده  تمهیداتی از سوی دولت درخصوص ایجاد صنایع مربوط به خودرو ازجمله لوازم یدکی در مازندران در نظر گرفته شده است.
 

وی یادآورشد: شهرک های صنعتی نیز با یک سری مشکلات زیرساختی روبرو بودند که با کمک و حمایت ازسوی دولت این معضلات برطرف شد.
 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به ارقام پیش بینی شده در بودجه 89 و 90 به منظور حل مشکلات زیرساختی و زیربنایی صنعت استان اشاره کرد و افزود : با وجود این مسایل صنایع استان چشم انداز روشنی را پیش رو خواهند داشت.
 

کریمی فیروزجایی خاطرنشان کرد: عزم عمومی مدیران دولتی باید درجهت رشد صنعتی شدن مازندران درابعاد مختلف باشد.
 

وی با بیان اینکه ورود سرمایه گذاران علاقه مند به تکنولوژی هایتک امروزه یکی از حوزه های صنعتی که باید مدیران به ان وارد شوند ادامه داد: شهرک های فناوری درمازندران به دلیل کمبود زمین، مسایل زیست محیطی و وجود موانعی به دلیل عوامل منابع طبیعی در آینده یکی از جهت گیری ها در استان به سوی صنایع هایتک خواهدبود.
منبع

[ 89/12/15 ] [ 22:26 ] [ ]

[ ]

پیام تبریک کریمی فیروزجایی به مناسبت روز درختکاری:

روز درختکاری و هفته منابع طبیعی بر جنگلبانان و جنگل نشینان عزیز و دوستداران طبیعت و محیط زیست مبارک باد

همه ساله چنين روزي به عنوان روز درختکاري در ايران گرامي داشته مي شود . در جمهور ي اسلامي ايران به همين مناسبت و به منظور توجه دهي مردم به امر مهم درختکاري و حفظ منابع محيط زيست و زيست محيطي از پانزدهم تا بيست و دوم هر سال به نام هفته منابع طبيعي و روز درختکاري نام گذاري  شده است .
 
درختکاري يکي از سنن پسنديده در اسلام است که به کرات نسبت به آن در روايات تاکيد شده است :
 
پيامبرصلي الله عليه وآله :
مَن نَصَبَ شَجَرَةً و صَبَرَ عَلي حِفظِها والِقيامِ عَلَيها حَتّي تُثمِرَ كانَ لَهُ في كُلِّ شَي‏ءٍ يُصابُ مِن ثَمَرِها صَدَقَةٌ عِندَاللَّهِ
هر كس درختي بكارد و در نگهداري آن بكوشد تا ميوه دهد ، در برابر هرچه از آن ميوه به دست آيد ، پاداشي نزد خدا خواهد داشت
ميزان الحكمه ، ح 9143
 
پيامبرصلي الله عليه وآله :
إن قامَتِ السَّاعَةُ و فِي يَدِ أحَدِكُم فَسيلَةٌ ، فإنِ استَطاعَ أنْ لايَقومَ حَتّي يَغرِسَها ، فَليَغرِسْها
اگر قيامت فرا رسد و در دست يكي از شما نهالي باشد ، چنانچه بتواند برنخيزد تا آن را بكارد ، بايد آن را بكارد
كنزالعمّال ، ح 9056
 
پيامبرصلي الله عليه وآله :
ما مِن رَجُلٍ يَغرِسُ غَرساً إلاّ كَتَبَ اللَّهُ لَهُ مِنَ الأجرِ قَدرَ ما يَخرُجُ مِن ثَمَرِ ذلِكَ الغَرسِ
هر كه نهالي بكارد ، خداوند به مقدار ميوه‏اي كه از آن درخت به دست مي‏آيد ، در نامه اعمال او پاداش مي‏نويسد
كنزالعمّال ، ح 9057
 
امام صادق‏عليه السلام :
لاتَقطَعُوا الثِّمارَ فَيَبعَثَ اللَّهُ عَلَيكُم العَذابَ صَبًّا
درختان ميوه را قطع نكنيد كه خداوند بر شما عذاب فرو مي‏ريزد
الكافي ، ج 5 ، ص 294
 
امام صادق‏عليه السلام :
اِزرَعُوا و اغرِسُوا وَاللَّهِ ما عَمِلَ النّاسُ عَمَلاً اَجَلَّ و لاأطيَبَ مِنهُ
كشت كنيد و درخت بنشانيد ؛ به خدا قسم آدميان كاري برتر و پاك‏تر از اين نكرده‏اند
بحار الأنوار ، ج 103 ، ص 68

امام صادق در اين باره مي فرمايند : شش چيز است که مومن پس از مرگ از آنها بهره مند مي شود: فرزند صالح، مصحفي که از او بماند ، چاه آبي که حفر کرده باشد، آبي که جاري کند، سنت نيکي که بنهاد و در ختي که بکارد.

روايت شده است: حضرت علي (ع ) به ايجاد نخلستان بزرگي پرداختند و به دست مبارکشان آن را به بار نشاندند.
پيامبرصلى الله عليه وآله فرمود: هر کس درختى بکارد و در نگهدارى آن بکوشد تا ميوه دهد، در برابر هرچه از آن ميوه به دست آيد، پاداشى نزد خدا خواهد داشت.

پيامبرصلى الله عليه وآله همچنين فرمودند : هر که نهالى بکارد، خداوند به مقدار ميوه‏اى که از آن درخت به دست مى‏آيد، در نامه اعمال او پاداش مى‏نويسد.

همچنين امام صادق‏عليه السلام: درختان ميوه را قطع نکنيد که خداوند بر شما عذاب فرو مى‏ريزد.

در قرآن کريم بيش از بيست آيه قرآن  کريم به سر و راز رويش گياهان اشاره مي کند.

 

[ 89/12/15 ] [ 13:15 ] [ ]

[ ]

برنامه های دکتر کریمی در :

۱۲/۱۲/۸۹

- تماشای مسابقات کشتی دانشجویان دانشگاههای بابل در دانشگاه نوشیروانی

- کارگروه دیوا در فرمانداری

- بررسی مشکلات پوستکلا و یادواره شهدای ناریوان به همراه مدیرکل روستایی استانداری

- افتتاح سالن ورزشی احمدچاله یی بهمراه فرماندار و مدیرکل تربیت بدنی

- بازدید نمایشگاه بهاره بهمراه فرماندار و مدیران بازرگانی و بانک ملی

- ستاد گتاب

 

۱۳/۱۲/۸۹

- بررسی مشکلات قرآن تالار - کلاریکلا و امیرده به همراه مدیرکل راه - معاون شرکت گاز استان - معاون سیاسی فرماندار و مدیران اجرایی

- محافل مردمی زوارده و بابلسر

- سخنرانی در یادواره شهدای گاوانکلا گتاب

 

[ 89/12/14 ] [ 13:19 ] [ ]

[ ]

مديركل تربيت بدني مازندران: مازندران هر هفته شاهد افتتاح يك سالن ورزشي است

مديركل تربيت بدني مازندران گفت: به طور ميانگين هر هفته يك سالن ورزشي در مازندران افتتاح و يا كلنگ‌زني مي‌شود.به گزارش خبرگزاري فارس از بابل، امير پريچهره پيش از ظهر امروز در مراسم افتتاح سالن ورزشي چند منظوره روستاي احمد چاله پي بابل اظهار داشت: در طي سه هفته گذشته سه سالن ورزشي در مازندران به بهره‌برداري رسيد.

امير پريچهره از افتتاح سالن ورزشي روستاي الله رودبار بابل ظرف چند روز آينده خبر داد و افزود: به طور ميانگين هر هفته يك سالن ورزشي در مازندران افتتاح و يا كلنگ‌زني مي‌شود.
وي با تقدير از حمايت‌هاي نماينده مردم بابل در مجلس افزود: علي كريمي يكي از نمايندگان فعال مازندران و شهرستان بابل است كه در تسريع عمليات پروژه‌هاي ورزشي حمايت بسيار خوبي از تربيت بدني مازندران به عمل آورده است.
دهيار روستاي احمد چاله پي نيز اظهار داشت: زمين سالن ورزشي چند منظوره احمد چاله پي در سال 75 از سوي خير بزرگوار مرحوم محمد غفاري اهدا و در زمان مسئولان تربيت بدني وقت كلنگ‌زني شده است.
امرالله پوراسماعيل افزود: با توجه به اينكه عمليات خاكبرداري و گودبرداري اين سالن ورزشي در زمان فعاليت مسئولان تربيت بدني وقت انجام شده بود اما به دليل نبود اعتبارات لازم اين پروژه تا سال 83 مسكوت ماند تا اينكه در سال 83 با فعاليت دهياري و حمايت دولت عمليات اجرايي اين پروژه مجددا آغاز شد.
وي بيان داشت: بر اساس توافق‌نامه‌اي كه با اداره كل تربيت بدني مازندران به عمل آمد مقرر شد اين سالن با مشاركت 30 درصدي مردم و 70 درصدي دولت احداث شود كه اين سالن ورزشي با طول 42 و عرض 24 متر و با دارا بودن فضاي اداري در دو طبقه احداث شد.
پوراسماعيل تصريح كرد: سالن ورزشي احمد چاله پي در زميني به مساحت يك هزار و 8 متر مربع از سال 84 آغاز و در سال 89 با اعتباري بالغ بر 198 ميليون تومان به بهره‌برداري رسيد.
وي در پايان بيان داشت: 50 ميليون تومان اعتبار اين سالن ورزشي از طريق خودياري مردم تامين شده است.

[ 89/12/13 ] [ 19:37 ] [ ]

[ ]

در سال 90؛ بودجه عمراني كشور 2 برابر شده است

خبرگزاري فارس: نماينده مردم بابل در مجلس گفت: در سال 90 با آزاد‌سازي حامل‌هاي انرژي بودجه عمراني كشور دو برابر شده است.

به گزارش خبرگزاري فارس از بابل، علي كريمي فيروزجايي پيش از ظهر امروز در مراسم افتتاح سالن ورزشي چند منظوره روستاي احمد چاله پي بابل اظهار داشت: در دولت‌هاي نهم و دهم فضاي كار و تلاش و فعاليت‌هاي عمراني در سطح شهر و روستاها چند برابر شده است و بسياري از كمبودهاي موجود در روستاهاي بابل كه بايد 20 سال قبل پيگيري و رفع مي‌شد در اين دولت‌ها در حال پيگيري و رفع شدن است.
وي از دو برابر شدن بودجه‌هاي عمراني كشور در سال 90 خبر داد و افزود: با آزادسازي حامل‌هاي انرژي درآمدهايي كه به دست مي‌آيد بخشي صرف زيرساخت‌هاي ورزشي كشور مي‌شود.
كريمي تصريح كرد: شهرستان بابل به دليل بي‌توجهي و عدم پيگيري مسئولان از 20 سال قبل تاكنون داراي مشكلات زيادي در بخش راه، آب و گاز است و خانوارهاي روستايي بابل كه از 20 سال قبل بايد صاحب گاز مي‌شدند ظرف دو سال گذشته عمليات گازرساني به روستاهاي بابل آغاز شده و تاكنون مردم ولايي اين شهرستان از نعمت گاز بي‌بهره هستند.
عضو خانه ملت افزود: يكي از درخواست‌هاي اصلي مردم احمدچاله پي تعريض جاده اصلي اين منطقه تا متي كلا بوده است كه در حال حاضر پيمانكار اين پروژه با انعقاد قرارداد يك ميليارد توماني انتخاب شده و تعريض جاده احمدچاله پي كه كارهاي اوليه آن توسط مرحوم احمد پور رئيس راه و ترابري بابل انجام شده بود به زودي اجرايي مي‌شود.
كريمي افزود: با تعريض اين كمربندي جاده قديم به جاده جديد بابل آمل متصل مي‌شود.
وي از گازدار شدن روستاي احمد چاله پي بابل در سال 90 خبر داد و افزود: در حال حاضر پيمانكار شركت گاز در اين منطقه انتخاب شده و در سال 90 اين روستا از نعمت گاز بهره مند مي‌شوند.
كريمي در اين جلسه با اهداي يك تشك كشتي به ورزشكاران اين روستا از حمايت تربيت بدني مازندران براي تخصيص بودجه بيشتر در سال 90 خبر داد.

منبع 

[ 89/12/13 ] [ 19:22 ] [ ]

[ ]

برنامه های دکتر کریمی در پنجشنبه 12 اسفند

- ساعت ۱۳ کارگروه دیوا در فرمانداری

- بررسی مشکلات پوستکلا + یادواره شهدای ناریوران + افتتاح سالن ورزشی احمدچاله پی

[ 89/12/11 ] [ 21:49 ] [ ]

[ ]

اعتبارات در نظر گرفته شده برای بخش آموزش ناچیز است

نوراله حیدری دستنائی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با بیان اینکه در نشست امروز (یکشنبه هشتم اسفندماه) کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، لایحه بودجه سال 90 مورد ارزیابی قرار گرفت، گفت: بعد از برگزاری رای گیری و تعیین آقایان دوگانی آغچغلو و کریمی فیروزجایی برای حضور در کمیسیون تلفیق، کلیات لایحه بودجه مورد بررسی نمایندگان این کمسیسون قرار گرفت.

منبع

[ 89/12/10 ] [ 13:37 ] [ ]

[ ]

اطلاعیه

مراسم روز مهندسی در دانشگاه نوشیروانی بابل

امروز دوشنبه ۹ اسفند ماه ساعت ۱۷

به همراه صومعلو معاون وزیر مسکن

[ 89/12/09 ] [ 13:40 ] [ ]

[ ]

دکتر کریمی در :

دوشنبه  ۹/۱۲/۸۹

- حضور در برنامه تلویزیونی روز از نو شبکه ۲ سیما با موضوع سالروز تاسیس امور تربیتی

- بررسی بودجه ۹۰ در کمسیون آموزش

- مراسم روز مهندسی در دانشگاه نوشیروانی و بازدید مسکن مهر بابل بهمراه مهندس صومعلو معاون وزیر مسکن

[ 89/12/09 ] [ 0:52 ] [ ]

[ ]

تدوين 8 آيين‌نامه جديد حمايت از مدارس غيردولتي

مديركل مدارس غيردولتي وزارت آموزش و پرورش از تدوين هشت آيين‌نامه جديد حمايت حمايت از مدارس غيردولتي در دولت خبر داد.

به گزارش خبرگزاري فارس از بابل، ابوطالب حافظي در جلسه رسيدگي به مشكلات مدارس غيردولتي شهرستان بابل با تقدير از نماينده مردم بابل در مجلس اظهار داشت: علي كريمي يكي از حاميان اصلي رشد و توسعه فعاليت‌هاي آموزشي و پرورش استان مازندران و شهرستان بابل در كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس بوده است و تاكنون با كمك اين نماينده ساعي بسياري از مشكلات آموزشي مازندران و بابل برطرف شده است.
وي با اشاره به اينكه هنر مدرسه‌داري به مراتب مشكل‌تر از هنر مملكت‌داري است، افزود: امروزه اداره كردن يك مدرسه به مراتب مشكل‌تر از چند وزارتخانه است و تمام سعي دولت تلاش براي حل مشكلات موجود آموزشي و پرورشي است.
حافظي از تدوين هشت آيين‌نامه جديد حمايت از مدارس غيردولتي در دولت خبر داد و افزود: با تأييد آموزش و پرورش مدارس غيردولتي در زمينه‌هاي كاربري آموزشي و غيرآموزشي در محلات ايجاد مي‌شود.
وي با اشاره به اينكه كارگروه مطالبات حقوق مدارس غيردولتي در بابل تشكيل شود، افزود: بر اساس آيين‌نامه دولت كه در مجلس نيز به تصويب رسيده است، آموزش و پرورش مجاز است تا ساختمان‌ها و زمين‌هاي مازاد بر نياز خود را به مدارس غيردولتي اجاره داده يا به فروش رساند و با توجه به اينكه شايد قيمت كارشناسي ملك گران باشد در صورت فروش خريدار مبلغ 50 درصد را به صورت نقدي و بقيه را در اقساط سه ساله پرداخت مي‌كند.
حافظي تصريح كرد: آموزش و پرورش در برنامه پنج ساله چهارم 200 ميليارد تومان به مدارس غيردولتي پرداخت كرده كه از اين مبلغ بيش از 11 ميليارد تومان به دانش‌آموزان بي‌بضاعت اختصاص يافته است.
وي از اعزام 11 هزار نيرو به مدارس غيردولتي خبر داد و افزود: در سال جاري از سوي آموزش و پرورش به تمام مدارس غيردولتي يك نفر به عنوان مدير و يا معاون اعزام شده است.
حافظي در پايان خاطرنشان كرد: بر اساس ماده 16 قانون اساسي برخورداري مدارس غيردولتي از امكانات و تجهيزات آموزشي با مدارس دولتي مساوي است.
منبع / منبع : مهر / جام جم

[ 89/12/08 ] [ 9:47 ] [ ]

[ ]

نظرات دکتر کریمی فیروزجایی پیرامون ادغام وزارت علوم و آموزش و پرورش:

[ 89/12/08 ] [ 8:46 ] [ ]

[ ]

دکتر کریمی در 5 و 6 اسفند

۵/۱۲/۸۹

-جبهه پیروان و جامعه اسلامی فرهنگیان با حضور وزیر ارشاد

- مراسم  روز مهندسی در بنیاد حریری

- جلسه با مدیران و موسسات مدارس غیردولتی

- سخنرانی در جمع نمازگراران مسجد امام مجتبی ع چهارشنبه پیش

- یادواره شهدای ملامحله امیرکلا

- جلسه با ۸۰ نفر از فعالان سیاسی و مذهبی در شهرک کاظمبیکی

- سرکشی به هیات کشتی بابل

- محافل مردمی در احمدچاله بی و مهدی آباد 

 

۶/۱۲/۸۹

- پیاده روی خانوادگی و کلنگ زنی سالن ورزشی درازکلا

- مراسم درختکاری بزچفت

- افتتاح سالن ورزشی سیدکلا و نمایندگی ثبت احوال بابلکنار به همراه مدیران اجرایی

- جلسه جامعه اسلامی فرهنگیان و بررسی مشکلات خرد ونکلا به همراه فرماندار-مدیرکل آموزش و پرورش و مدیران اجرایی

- محافل مردمی در امیرده- زرپوران - سادات محله و فیضیه

[ 89/12/07 ] [ 0:32 ] [ ]

[ ]

با پیگیری دکتر کریمی :

پروژه های زیر در جداول لایحه بودجه ۹۰ قرار گرفت :

- مطالعه و احداث سد سجادرود

- راه آهن شیرگاه به بابل

- جاده شیخ موسی یه لرور

- تعریض جاده قدیم آمل

- ادامه شبکه فاضلاب بابل و امیرکلا

- دانشکده برق و ...

[ 89/12/05 ] [ 11:55 ] [ ]

[ ]

مدارس هوشمند قرآنی ترکیبی از آموزه های قرآنی و فناوری های نوین هستند

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی گفت: مدارس هوشمند قرآنی ترکیبی از آموزه های قرآنی و فناوری های نوین هستند. 

 علی کریمی فیروزجایی در گفتگو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه مازندران،اظهارداشت: رویکرد تربیتی قرآن به عنوان کتاب آسمانی در زندگی فردی و اجتماعی و جایگاه ویژه آن و دیگری تلاش در جهت مانوس شدن دانش آموزان استان با مفاهیم قرآن و نهادینه شدن تفکر آنان دو رویکرد جدید آموزش و پرورش است که به موازات هم درحال تقویت می باشند. 

 نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: گسترش فناوری اطلاعات،دست یابی بشر به تکنولوژی های نوین و استفاده این فناوری ها در حوزه تعلیم و تربیت یکی از ضروریات نظام های آموزش وپرورش در جهان می باشد.  

 کریمی فیروزجایی با بیان اینکه مدارس هوشمند قرآنی ترکیبی از آموزه های قرآنی و فناوری های نوین هستند گفت: این مدارس فرصتی را برای دانش آموزان فراهم می کنند تا بتوانند در یک فضای مجازی و رسانه ای بابهره گیری از امکانات نرم افزاری حوزه علوم رایانه ای درجهت آموختن آموزه های تربیتی واخلاقی قرآن کریم آموزشهای لازم را تجربه کنند. 

 وی اظهارداشت:در واقع مدارس هوشمندقرآنی گامی مهم و اساسی را درجهت ترویج تفکر دینی ، نهادینه کردن ارزشهای دینی و تقویت بنیه اعتقادی دانش آموزان فراهم می کند. 

 نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در مراحل آغازین ایجاد مدارس هوشمند قرآنی  هستیم ادامه داد: تمام تلاش وزارت آموزش و پرورش برای قانونمندکردن این فعالیت ها در نظام تعلیم و تربیت کشور است. 

 کریمی فیروزجایی افزود: عوامل آموزشی و ورزشی اعم از مدیران آموزشگاه ها ، مربیان پرورشی و قرآنی و همین طور خانواده ها نقش قابل توجهی در ایجاد مدارس هوشمندقرآنی دارند. 

 وی یادآورشد: باید برای نهادینه کردن مدارس هوشمندقرآنی تلاش بیشتری را انجام دهیم و قطعاً سال آینده این کار را به صورت جدی دنبال خواهیم کرد. 

 نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با همکاری وزارت آموزش و پرورش آمادگی لازم را درخصوص تامین اعتبارات موردنیاز مدارس هوشمند قرآنی در بودجه سال 90 مهیا خواهندکرد. منبع

[ 89/12/05 ] [ 11:51 ] [ ]

[ ]

دکتر کریمی در :

جمعه 6 اسفند:

- افتتاح ۸ پروژه و کلنگزنی سالن های سیدکلا و درازکلا

- افتتاح ۱۰ نمایندگی ثبت احوال بابلکنار

- ۱۶نشست جامعه اسلامی فرهنگیان در تهمتنکلا

- ۱۸بررسی مشکلات خردونکلا

 

[ 89/12/03 ] [ 11:44 ] [ ]

[ ]

سران فتنه رسوا شدند

عضو كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه سران فتنه با اقدامات خود رسوا شده اند؛ گفت: مجلس و مردم از قوه قضاييه انتظار رسيدگي قاطع و بدون مماشات به پرونده آنها را دارند. علي كريمي فيروزجايي در گفت و گو با خبرنگار سياسي ايرنا در خصوص حادثه 25 بهمن ماه، افزود: قوه قضاييه بايد با برخورد قاطعانه خود، يك بار براي هميشه درس عبرت آموزي به سران فتنه، گروهك هاي بريده از ملت و منافقين بدهد.
نماينده مردم بابل در مجلس شوراي اسلامي اضافه كرد: سران فتنه با ادعاي دروغين حمايت از مردم مصر 25 بهمن را به عنوان راهپيمايي حاميان خود اعلام كردند در حالي كه در اين روز شعاري مبني بر حمايت خود از مردم مصر سر نمي دادند.
كريمي افزود: از ابتدا، جهت گيري تبليغي و جريان سازي آن ها عليه نظام اسلامي و ملت ايران روشن بود چرا كه اگر آنان اعتقاد به نظام و ملت داشتند در راهپمايي 22 بهمن حضور مي يافتند.
وي افزود: ضربه سران فتنه به روند فعل و انفعالات خاورميانه به حدي بود كه با پشتيباني مافياي رسانه اي غرب توانستند توجه بخشي از افكار عمومي را از موضوع مصر و خاورميانه منحرف و به ايران معطوف كنند اما ضربه سنگيني كه به آن ها وارد شد، رسوايي و آشكار شدن ماهيت پليد آن ها براي مردم و آزاديخواهان دنيا بود.
عضو كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي گفت: مجلس شوراي اسلامي به عنوان اصلي ترين ركن قانون گذاري و تصمصم گيري كشور در يك حضور هوشمندانه و غيرتمندانه اي در اولين جلسه علني بعد از 25 بهمن، موضع انقلابي و مقتدرانه اي گرفت و متعاقبا مردم طي روزهاي اخير بخصوص در راهپمايي نمازجمعه - 29 بهمن ماه- يك بار ديگر همراهي خود را با نظام، رهبري و حمايت از نظام جمهوري اسلامي ايران اعلام كردند.
كريمي ادامه داد: جمهوري اسلامي ايران بعد از گذشت سه دهه، تبديل به يك نظام مقتدر در دنيا شده است كه علاوه بر رسيدن به ثبات در حوزه هاي مختلف در داخل كشور، الهام بخش و اثرگذار در بيرون از مرزها است.
كريمي ادامه داد: اتفاقاتي كه اين روزها در كشورهاي خاور ميانه از جمله تونس و مصر مشاهده مي شود به نوعي متاثير از تحولات كشور ما است كه با حضور آحاد مردم در طي 30 سال گذشته و با رهبري امام و مقاوم معظم رهبري شكل گرفته است.
وي با بيان اينكه بزرگترين پيام حضور ميليوني و گسترده مردم در راهپيمايي 22 بهمن امسال، همراهي مردم با آرمان هاي انقلاب، نظام، امام و شهدا بود، گفت: مردم در اين راهپيمايي حمايت خود را از جنبش هاي آزاديخواه و مبارز دنيا اعلام كردند كه منجر به ايجاد انگيزه در مردم مصر و كشورهاي ديگر شد.
منبع

[ 89/12/03 ] [ 11:36 ] [ ]

[ ]

نظر كميسيون آموزش مجلس براي تعطيلي پنجشنبه مدارس ابتدايي مساعد است

رئيس كميته آموزش و پرورش كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي اعلام كرد، اعضاي اين كميسيون نسبت به تعطيلي روز هاي پنجشنبه مدارس دوره ابتدايي نظر مساعدي دارند.
علي كريمي فيروزجايي در گفت و گو با خبرنگار اجتماعي ايرنا افزود: طرح تعطيلي روزهاي پنجشنبه در دستور كار شوراي عالي آموزش و پرورش قرار دارد كه در صورت تصويب اين طرح، مدارس دوره ابتدايي در روزهاي پنجشنبه تعطيل خواهد بود.
نماينده مردم بابل در مجلس شوراي اسلامي گفت: دانش آموزان ابتدايي در حال حاضر شش روز هفته و هر روز چهار ساعت را در مدارس حضور مي يابند كه با تعطيلي مدارس در روزهاي پنجشنبه ، پنج روز در هفته و روزي پنج ساعت در مدرسه حضور خواهند يافت.
كريمي به دلايل مساعد بودن نظر كميسيون آموزش و تحقيقات مبني بر تعطيلي روزهاي پنجشنبه مدارس ابتدايي اشاره كرد و افزود: يك نوع فشردگي در برنامه هاي هفتگي مدارس دوره ابتدايي وجود دارد كه منجر به خستگي آن ها و معلمان مي شود.
وي اضافه كرد: معلمان دوره هاي راهنمايي و متوسطه در طول هفته، فرصت لازم براي ادامه تحصيل و رسيدگي به ساير امورات خود را دارند اما معلمان دوره ابتدايي بايد از ابتدا تا پايان هفته را در مدارس حضور داشته باشند.
كريمي فيروزجايي گفت: رويكرد آموزش و پرورش در مقطع ابتدايي اين گونه نيست كه به دنبال تعليم و تربيت رسمي باشيم بلكه مبناي آموزش با رويكرد غيررسمي از طريق بازي و سرگرمي است بنابراين تعطيلي روزهاي پنجشنبه سبب مي شود تا دانش آموز در كنار خانواده باشد و معلمان ابتدايي كه عموما داراي مدارك تحصيلي ديپلم و فوق ديپلم هستند فرصتي براي ادامه تحصيل بيابند.
به گفته وي، تعطيلي روزهاي پنجشنبه منجر به افزايش كاركرد تربيتي خانواده مي شود.
منبع

[ 89/11/30 ] [ 21:43 ] [ ]

[ ]

کریمی فیروزجایی در برنامه روزنه رادیو ایران:

تعطیلی روزپنجشنبه دوره ابتدایی - موجب افزایش اثربخشی و کارآیی نظام تعلیم و تربیت می شود.

۳۰بهمن ۸۹

[ 89/11/30 ] [ 11:9 ] [ ]

[ ]

برنامه های کریمی فیروزجایی :

۲۳بهمن ۸۹:

- جلسه با خیرین مسکن ساز بابل

-بازدید از مراکز فنی و حرفه ای بابل و امیرکلا

- مراسم دبیرستان غیردولتی حکیم

- افتتاح پایگاه امداد راه روستایی دهک

- سالن ورزشی تهمتکلا و کانون فرهنگی سیار روستایی بندپی

- کلنگزنی سالن ورزشی گلوگاه - مهمانان: وزیر راه - معاون اداری مالی- استاندار- فرماندار- مدیران کل راه - تربیت بدنی - امور روستایی - کانون و ...

[ 89/11/24 ] [ 11:42 ] [ ]

[ ]

بيداري بين‌المللي ثمره انقلاب اسلامي است

خبرگزاري فارس: نماينده مردم بابل در مجلس بيداري بين‌المللي را ثمره انقلاب اسلامي ايران عنوان كرد.به گزارش خبرگزاري فارس در بابل، علي كريمي صبح امروز در مراسم بهره‌برداري پل امام علي (ع) روستاي گاوانكلا بابل اظهار داشت: اين مايه افتخار است كه امروز انقلاب ما با صلابت و قدرت ثمرات خود را در منطقه بين‌المللي نشان داده است.
وي بيان داشت: اين جنبش بيداري كه در منطقه به وجود آمد درسي است كه امام راحل با الهام از مكتب جدش سيد‌الشهدا به بشريت آموخت تا روي پاي خود بايستند.
نماينده مردم بابل در مجلس افزود: مردم مصر فهميدند كه تصميم‌گيرنده نيستند و اراده‌اي براي انتخاب مسير خود ندارند و تمام تصميم‌گيرنده مبارك دست نشانده تحت امر آمريكا است.
وي تصريح كرد: امروز ملت ايران قدرتمندانه به سمت توسعه، پيشرفت عمران و آباداني حركت مي‌كند، عمران و آباداني كه اين چند سال اخير به همت رئيس جمهور و تدبير امام امت شتاب بيشتري داشته است.
كريمي با اشاره به فتنه سال گذشته بيان داشت: در جريان فتنه سال گذشته دشمن كاملا مسلح به ميدان آمد تا اين نظام را از بيخ ساقط كنند ولي با رهبري امام و هوشياري مردم نااميد شدند.
وي افزود: اگر امروز موفقيتي نصيب جوانان ما شده است در نتيجه فضايي است كه شما نسل اول انقلاب به وجود آورديد تا آنها امروز مسير ترقي و خودكفايي را بيابند.
كريمي بيان داشت: عقب ماندگي منطقه زياد است ولي ضروري است بيشترين انرژي و اعتبار را متوجه جاده اصلي شهيد صالحي كنيم كه تبديل به قتلگاه نشود.
وي درباره حضور مردم ايران در راهپيمايي 22 بهمن افزود: 22 بهمن سالروز آزادي و رهايي ملت از زير يوغ ستم شاهي و استكباري است كه منابع زيرزميني و روزميني ما را به يغما مي‌بردند، روزي كه ملت اراده كرد مستقل باشد.
كريمي بيان داشت: دشمن با ايجاد هشت سال جنگ تحميلي، آشوب و توطئه داخلي، ترور بزرگاني چون باهنر و رجايي و امروز هم توطئه ديگر براي از بين بردن نظام اسلامي طراحي كرد ولي دشمن كور خوانده است مردم بيدارتر از هميشه هستند و از اين انقلاب دفاع مي‌كنند تا اين انقلاب به نهضت امام زمان (عج)متصل شود.
منبع

[ 89/11/23 ] [ 18:27 ] [ ]

[ ]

اختصاص اعتبار ویژه برای ارتقای فرهنگ کتابخوانی در بودجه

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: اعتبار ویژه ای برای ارتقای فرهنگ کتابخوانی در بودجه سال 90 مجلس اختصاص می یابد.
به گزارش خبرنگار مهر، علی کریمی فیروزجایی در بازدید از صد و هشتاد و سومین نمایشگاه کتاب استانی و هفتمین نمایشگاه بزرگ کتاب مازندران در جمع خبرنگاران افزود: ناشران کشوری استقبال خوبی از نمایشگاه کتاب امسال داشته اند.

وی با اشاره به اینکه تعداد ناشران استانی حاضر در نمایشگاه کتاب کم است اظهار داشت: این مسئله برازنده استان نیست.

کریمی ضمن ابراز خرسندی از استقبال مردم مازندران از نمایشگاه کتاب تصریح کرد: از شرق تا غرب استان، مخاطبان نمایشگاه کتاب بوده اند.

وی با اشاره به تنوع عناوین کتاب ها و ناشران درنمایشگاه کتاب یادآور شد: این مسئله نشان دهنده بهتر برگزار شدن این دوره نمایشگااه کتاب نسبت به شش دوره قبلی است.

کریمی اظهار داشت: در کنار انجام فعالیت های اینچنینی می توانیم بر نهاینه کردن فرهنگ مطالعه تاثیر بگذاریم.

نماینده مردم بابل با اشاره به اینکه امروز رسالت همه دستگاه های فرهنگی است که نسبت به نهادینه کردن فرهنگ مطالعه اقدام کنند خاطرنشان کرد: امروز رمز رهایی کشور ما در حوزه های مختلف، توجه به کتاب است.

وی گفت: در کنار سایر رسانه های دیجیتال جایگرین کتاب، اما هنوز کتاب جایگاه خود را حفظ  کرده و ماندگار است.

کریمی با بیان اینکه قابلیت دسترسی عمومی به کتاب راحت تر است افزود: نمایشگاه سیار کتاب باید در دانشگاه ها، مدارس و مساجد حضور فعال داشته باشد.

عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی یادآور شد: تمام توان ما در مجلس برای تقویت بودجه کارهای فرهنگی و مقوله کتاب است .

وی با اشاره به نقش آموزش و پرورش در افزایش سرانه مطالعه اظهار داشت: باید کمک کنیم جایگاه مناسب برگزاری نمایشگاه در شان مردم مازندران مهیا کنیم.

کریمی گفت: در بودجه سال 90 و برنامه پنج ساله جایگاه ویژه ای برای فعالیت فرهنگی و کتاب باز کرده ایم تا سرانه مطالعه را در نهضتی عمومی افزایش دهیم.
 منبع

[ 89/11/23 ] [ 9:45 ] [ ]

[ ]

اطلاعیه

بررسی مشکلات شهرک صنعتی رجه

به همراه فرماندار -رئیس سازمان صنایع و معادن   و مدیرعامل شهرک های صنعتی مازندران

جمعه ۲۲بهمن ساعت ۸صبح

[ 89/11/20 ] [ 10:1 ] [ ]

[ ]

برنامه های علی کریمی فیروزجایی در دهه فجر انقلاب اسلامی :

 ۱۲ و ۱۳ بمهن :

- بازدید پروژه های عمرانی و پادگان المهدی به همراه فرماندار و مدیران کل راه و برق مازندران

- کلنگ زنی مسجد کمانچوسر

- سخنرانی در یادواره شهدای درازکلا و درازکش

- بررسی مشکلات ابوالحسنکلا- سرحمام- بیله پی و مشهد سرا به همراه فرماندار و مدیران کل امور روستایی - برق و راه استان

- حضور در کمیته فرهنگیان بهمراه سردار احمدی مشاور وزیر و فرمانده بسیج وزارت آموزش و پرورش

- محافل مردمی در ولیک - امامزاده عباس- خوشرودپی و ...

 

۱۴ بهمن ۸۹ :

-جلسه شوراها و دهیاران بندپی غربی و شورای اداری شهرستان به همراه معاون برنامه ریزی استاندار و مدیرعامل گاز مازندران

- کلنگزنی سالن ورزشی گرجی آباد و گلزار شهدای سیدکلا بابلکنار

- یادواره شهدای شهیدآباد- متیکلا و آغوزین

-ملاقات با آیت اله فاضل

- افتتاح گازرسانی چمازکلا - کبودکلا و دربکنده و بررسی مشکلات گنج افروز به همراه استاندار محترم

 

۱۵ بهمن :

- رسیدگی به مشکلات حمزه رضا و آقاملک لاله آباد بهمراه معاون سیاسی فرماندار - معاون راه استان و مدیران جهاد- راه - آموزش و پرورش - برق - تربیت بدنی و بنیادمسکن

- سرکشی و بررسی مشکلات پاسگاه سجادرود بهمراه فرمانده ناجای بابل - معاون عمرانی فرماندار-بخشدار و شورای شهر

- حضور در یاواره ۹ شهید سرافراز فیروزجاه

- محافل مردمی و عزاداری

۱۶ بهمن :

- افتتاح پروژه های آموزشی و سخنرانی در جمع آموزشیاران به همراه فرماندار و مدیران کل آموزش و پرورش - نوسازی مدارس - منابع طبیعی و نهضت سوادآموزی

- افتتاح سد البرز و شورای اداری استان به همراه معاون اول رئیس جمهوری و وزیر نیرو

۱۷ الی ۱۹ بهمن :

- هیات امنای پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش

- ملاقات با معاونین و مدیران وزارت علوم

- حضور در جلسه بابلی های مقیم شهریار

- ملاقات با هیات مدیره بانک سپه

- حضور در برنامه های دهه فجر سمنان و دامغان به همراه نماینده دامغان و رئیس سازمان استعدادهای درخشان کشور

- پیگیری اعتبارات راه- آب و دانشگاه صنعتی در معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی

۲۲ بهمن:

- بررسی مشکلات شهرک صنعتی رجه بهمراه فرماندار و مدیران کل صنایع -شهرک های صنعتی

- افتتاح پل گاوانکلا گتاب

- سخنرانی در جمع راهپیمایان خوشرودپی

- حضور در نمازجمعه بابل

-افتتاح گلزار شهید کمانگر - دهیاری آکتیجکلا و بررسی مشکلات تجنک

- ملاقات عمومی ۳ ساعته

[ 89/11/16 ] [ 22:35 ] [ ]

[ ]

اطلاعیه

بررسی مشکلات حمزه رضا و آقاملک

به همراه مدیران اجرایی

فردا جمعه ۱۵بهمن / حرکت از اداره راه ساعت ۷:۱۵ صبح

[ 89/11/14 ] [ 21:46 ] [ ]

[ ]

اطلاعیه

افتتاح گازرسانی چمازکلا و حومه

رسیدگی به مشکلات گنج افروز و یادواره شهدای آغوزین

با حضور استاندار محترم و علی کریمی فیروزجایی

زمان : پنج شنبه ۱۴ بهمن ساعت ۱۶ الی ۲۱

[ 89/11/13 ] [ 22:54 ] [ ]

[ ]

نشست مشترك اعضاي كميسيون آموزش مجلس با وزير و معاونين آموزش و پرورش برگزار شد

رئيس كميته آموزش و پرورش كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي از برگزاري نشست مشترك اعضاي اين كميسيون با وزير و معاونين آموزش و پرورش در ساختمان اين وزارتخانه خبر داد.

'علي كريمي فيروزجايي' روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعي ايرنا افزود:در اين نشست گزارشي از بخش هاي مختلف نوسازي مدارس، آموزش ابتدايي و متوسطه، اداري، مالي و برنامه ريزي، شوراي عالي آموزش و پرورش ارايه شد.
نماينده مردم بابل در مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: در اين نشست مسئولان آموزش و پرورش خواستار مشاركت اعضاي اين كميسيون براي تدوين تقويم بودجه سال 1390 اين وزارتخانه شدند.
كريمي با بيان اينكه موضوع افزايش بودجه آموزش و پرورش براي سال 1390 در اين نشست مطرح شد، گفت: بودجه مصوب آْموزش و پرورش در سال 1389، 10 هزار و 500 ميليارد تومان است كه در اين نشست پيشنهاد افزايش بودجه به 13 هزار ميليارد تومان در سال آينده مطرح شد.
وي با بيان اينكه در بخش هايي از آموزش و پرورش نياز است تا بودجه افزايش يابد،افزود: با افزايش سرانه پرورشي، لازم است تا مباحث فرهنگي و پرورشي مدارس مورد توجه قرار گيرد.
رئيس كميته آموزش و پرورش كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي در باره ميزان سرانه دانش آموزي گفت: سرانه دانش آموزي به صورت ميانگين 28 هزار تومان است كه مبلغ ناچيزي از اين سرانه به فعاليت هاي پرورشي اختصاص مي يابد.
كريمي با بيان اينكه فعاليت هاي قرآني براي ايجاد مدارس قرآني نيازمند اعتبار ويژه اي است، افزود: براي استخدام نيروهاي جديد در سال 1389 نيز بايد اعتباري اختصاص يابد تا بقيه نيروهاي حق التدريسي و آموزشيار نهضت سوادآموزي استخدام شوند.
وي افزود: استخدام 10 هزار دانشجوي مراكز تربيت معلم بعد از فارغ التحصيلي، تعيين تكليف 35 هزار نيروي شركتي، انجام پروژه هاي تخريب و مقام سازي مدارس و استاندارد سازي سيستم هاي گرمايشي و سرمايشي مدارس از ديگر بخش هاي آموزش و پرورش است كه بايد اعتبارات آن افزايش يابد.
وي اضافه كرد: 40 ميليارد تومان براي استاندارد سازي سيستم هاي گرمايشي و سرمايشي مدارس اختصاص داده شد كه پيش بيني مي شود اين رقم به 100 ميليارد تومان افزايش يابد.
رئيس كميته آموزش و پرورش كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه اعتبارات آموزش و پرورش در بخش مدارس قلع و قمعي و استيجاري بايد افزايش يابد، گفت: يك هزار ميليارد به اين منظور اختصاص داده شده است كه به نظر مي رسد اعتبار اين بخش نيز بايد افزايش يابد.
مدارس قلع و قمعي به مدارسي گفته مي شود كه صاحبان زميني كه مدرسه در آن ساخته شده ، افراد حقيقي بوده اند و بعد از ساخت مدرسه خواهان زمين خود شده اند.
نماينده مردم بابل با بيان اينكه اجراي طرح هدفمندسازي يارانه ها در اداره مدارس تاثير گذار خواهد بود، گفت: اين تاثيرگذاري در مدارس شبانه روزي و هنرستان ها بيشتر خواهد بود و بايد به اين منظور 150 ميليارد تومان به اين مدارس اختصاص يابد.

منبع

[ 89/11/10 ] [ 19:51 ] [ ]

[ ]

اطلاعیه

بررسی مشکلات و تقدیر از مدیریت و کارکنان شرکت گاز مازدران

با حضور معاون برنامه ریزی استاندار و مدیران اجرایی

زمان : پنجشنبه  ۱۴بهمن ساعت ۹صبح

مکان: مسجد جامع خوشرویی

[ 89/11/10 ] [ 19:17 ] [ ]

[ ]

نهاد شورای آموزش و پرورش مورد تایید مجلس است

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر مشارکت همه جانبه دستگاههای اجرایی استان با نهاد تعلیم و تربیت اظهار داشت: نهاد شورای آموزش و پرورش مورد تایید مجلس است.
علی کریمی فیروزجایی در گفتگو با خبرنگارمهر در بابل با بیان اینکه، شورای آموزش و پرورش در هر استان به مسئولیت استانداران تشکیل و اداره می شود، افزود: این مسئولیت در شهرستان به عهده فرمانداران و در بخش ها برعهده بخشداران است.

نماینده مردم بابل تصریح کرد: همان نقشی را که انجمن اولیاء و مربیان در پیوند خانواده و مدرسه دارند، شورای آموزش و پرورش در پیوند بین آموزش و پرورش با بدنه دولت برای ساخت نسل آینده برقرار می کند.

وی افزود: اصل نهاد شورای آموزش و پرورش مورد تایید مجلس است و باید سمت و سویی در پیش گیریم تا در دراز مدت از بار مسئولیت آموزش و پرورش بکاهیم.

نماینده مردم بابل گفت: این شورا باید به مسائل شهرستانی، اقلیمی و بومی اشرافیت داشته باشد و مطابق شرایط اقلیمی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی تصمیم گیری کند و در یک دوره زمانی باید یکسری اختیارات را از وزیر دریافت کند.

کریمی بیان داشت: شوراهای آموزش و پرورش که به صورت استانی، شهرستانی و بخشی تشکیل می شوند در جهت تسهیل در روابط آموزش و پرورش و نظام آموزشی کشور با بدنه اجرایی دولت در مناطق مختلف و استفاده از امکانات عمومی در این بخش گام بر می دارد.

وی بیان داشت: این مسئولیت به دلیل اشراف و وقوفی که مقامهای تراز اول استان، شهرستان و بخش بر این مقوله دارند بر عهده آنها قرار گرفته و بیشتر برای آن است که از امکانات وفرصت های درون دستگاهها استفاده بهینه صورت گیرد.

کریمی افزود: شورای آموزش و پرورش برای شناسایی فرصت ها و ظرفیت های درون بخش ها تشکیل و از اهمیت فراوانی در نظام آموزش کشور برخوردار است.
 
منبع

[ 89/11/10 ] [ 0:18 ] [ ]

[ ]